Apple iPhone se bude prodávat i u nás

Čekání na Apple iPhone bylo dlouhé. Trvalo několik let a nejspíše bude ještě necelý rok pokračovat. Vyplývá to z obchodní strategie firmy. Prvořadý je americký trh a až podle toho, jak se jej bude dařit uspokojovat, dostane se také na Evropu.

V současnosti je iPhone ve fázi prototypu, který teprve projde asi dvouměsíční schvalovací procedurou úřadu FCC. Když jej bez komplikací schválí pro provoz, bude mít Apple asi dva měsíce na to, aby svůj hit dostatečně předvyrobil a zásobil prodejny své a svého distribučního partnera Cingular.

Předběžné plány hovoří o tom, že se na Evropu dostane ještě před koncem roku 2007. Strategicky výhodné by bylo stihnout předvánoční trh. Krutá pravda však je, že vše bude záviset na úspěšnosti iPhonu na domácím americkém trhu. Bude-li tam obrovský zájem, budeme patrně čekat déle.

Zajímavá informace je však uvedena v tiskové zprávě českého zastoupení Apple: „Ceny pro český trh budou stanoveny v nejbližší době.“ Údaj je to značně neurčitý, ale alespoň si tak můžeme být jisti, že se s iPhonem na českém trhu počítá.

Diskuze (32) Další článek: První víkend: 19 milionů SMS zdarma

Témata článku: Apple, , Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, #Apple, APP, Pro +