Exkluzivně na MobilManii: osahali jsme nepředstavené Sony Ericssony

Před nedělní tiskovou konferencí, které se v Barceloně rovněž zúčastníme, postupně unikají detaily o telefonech, které tam budou představeny. Dnes jsme získali exkluzivní výpověď člověka, který se s tajemstvím zahalenými novinkami již setkal. Sony Ericsson bude vystavovat několik modelů, ale mnohé z nich už známe, nová ale bude dvojice telefonů řady Cyber-Shot.

První z nich bude mít tmavé tělo obehnané světlými proužky s hranatým designem, které navíc zaujme tloušťkou jen okolo jednoho centimetru. Netradiční je řešení jeho krytky fotoaparátu. Před fotografováním telefon otočíte naležato, na jeho koncích jej uchopíte mezi palec a ukazovaček a obě ruce lehce potáhnete od sebe. Horní část telefonu se povysune a objeví se objektiv 5Mpx fotoaparátu, který samozřejmě disponuje automatickým zaostřováním. Fotoaparát se bude ovládat pomocí senzorových kláves kolem displeje. Novinkou ve výbavě by pak měla být detekce tváře, tedy funkce, kterou známe zatím pouze z plnohodnotných digitálních fotoaparátů. Dnes již samozřejmostí je podpora sítí UMTS a videohovorů. Telefon by se měl prodávat za cenu okolo jedenácti tisíc korun.

Druhý chystaný Cyber-Shot vypadá ještě zajímavěji. Překvapí atraktivním sportovním designem s kovovými prvky. Nabízet by se měl ve stříbrno-černém a stříbrno-modrém provedení. Výrobce slibuje jeho zvýšenou odolnost vůči prachu a vlhkosti. Tento konkrétní kousek ale neměl zakrytý konektor Fast port. Fotoaparát na zadní straně disponuje rozlišením 3,2 Mpx a je schován za kovovou posuvnou krytkou, konstrukčně podobnou s krytkou u modelů K790i a K800i. Hlavní přednostítelefonu by měl být integrovaný GPS modul, jako dodavatel map je uveden Google. Ani zde nechybí podpora sítí třetí generace. Předpokládaná cena by se měla pohybovat okolo osmi tisíc korun. Tento telefon si můžete prohlédnout na špiónských fotografiích v bleskovce partnerské SEmanie.

Posledním chystaným telefonem je levný tenký Walkman podobný modelu W890i. V jeho výbavě najdete 1,3Mpx fotoaparát a funkci TrackID. Stát by měl čtyři tisíce korun. Bohužel se nepodařilo zjistit, jaké nové modely ponesou označení. Některé z mobilů nesly sekvenci znaků „SE123“ typickou pro všechny Sony Ericssony ve fázi prototypu.

Diskuze (20) Další článek: O2 zpoplatní ICQ. Známe ceny!

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Son, Osa, Eri, Mobil, MOBI