T-Mobile upřesnil dostupnost G1 v České republice a potvrdil integrovaný kompas

Včera se mírně rozcházely informace o plánované dostupnosti přístroje T-Mobile G1 u české pobočky operátora. Tiskové oddělení řeklo „první pololetí 2009“, při premiéře přístroje byla Česká republika (společně s Německem, Rakouskem a Nizozemím) zařazena v kolonce „první čtvrtletí 2009“. Dnešní tisková zpráva potvrzuje tu o kousek příznivější verzi. Znovu ale dodávám, že o přesném datu se teprve jedná a informace budou přicházet postupně. Na úvahy o ceně je také ještě příliš brzy.

Stejná tisková zpráva také potvrzuje moji spekulaci z dnešního preview. Nevěděl jsem si rady s funkcí „Compass Mode“ v aplikaci Google Maps, jediným vysvětlením, které mě napadlo, byla integrace elektronického kompasu, což se dnes potvrdilo. O tom jaký potenciál tato funkce skrývá si můžete přečíst v tomto článku.

Zajímavá je také zmínka o Android Market. Z tiskové zprávy:

T-Mobile G1 je prvním telefonem, který umožňuje přístup do Android Market, který nabízí jedinečné aplikace i tzv. mashups pro stávající i nové služby od vývojářů z celého světa. Stačí jen několik rychlých prokliknutí a zákazníci si mohou vyhledat a stáhnout širokou řadu inovativních aplikací, např. hry, sociální sítě či mobilní nakupování, a s jejich pomocí si uzpůsobit mobilní telefon ke svým potřebám. Při zahájení prodeje této mobilní novinky příští měsíc si uživatelé budou moci z Android Market stáhnout řadu jedinečných a novátorských aplikací na bázi operačního systému Android, jako například:

  • ShopSavvy: aplikace, která vám pomůže s komparativním nakupováním. Uživatelé při nakupování pomocí fotoaparátu zabudovaného v jejich mobilu naskenují UPC kód příslušného výrobku a pak mohou okamžitě porovnat jeho ceny v internetových a nejbližších kamenných obchodech.
  • Ecorio: nová aplikace, díky níž mají lidé možnost sledovat, jak velkou „uhlíkovou stopu“ zanechává jejich každodenní činnost. V aplikaci Ecorio najdou uživatelé nejrůznější tipy a vychytávky, jež jim umožní zaznamenávat veškeré činnosti, které udělají ke snížení vlivu jejich každodenní činnosti na životní prostředí.
  • BreadCrumbz: nová aplikace, která uživatelům krok za krokem pomůže s vytvořením vizuální mapy z fotografií. Uživatelé si mohou vytvořit vlastní mapy, sdílet je se svými přáteli nebo i s celým světem.

Tiskovou zprávu v plném znění najdete zde.

Váš názor Další článek: Vodafone: Vyfoťte se s trpaslíkem a vyhrajte iPhone

Témata článku: HTC, Smartphony, T-Mobile, Operátoři, Software pro mobily, Software pro PC, T-Mobile G1, T - Mobil, MOBI, Republic, Kompas, Dostupnost, DOS, Pot, Nejrůznější tip, Komp, Mobil, Bread