Aby bylo jasno: rozdíly mezi Motorolami V3, V3i, V3x a E1070

Některým to bude připadat možná jako zbytečnost nebo dokonce provokace, jenže velké množství uživatelů si neví rady s označením véčkových Motorol. Všechny to jsou Razry? Je označení „i“ nebo „x“ na konci jen poznávacím znamením pro rozdílné trhy v Číně, Evropě a Americe, jako to třeba dělá u svých modelů Sony Ericsson? Uděláme si v tom jasno.

Prapůvodní model Motorola Razr V3 byl oficiálně představen už v srpnu 2004. Je nejstarší a má VGA fotoaparát, tloušťku konstrukce necelých 14 milimetrů a chybí mu slot pro paměťové karty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modrý a růžový Razr V3

Ten přidala až Motorola Razr V3i, jsou podporovány karty TransFlash. Vzhledové rozdíly oproti původnímu Razru V3 jsou jen nepatrné: na čelní straně se zvětšilo krycí sklíčko a vnější pasivní displej se posunul o malý kus níže. Původně bylo logo výrobce vyvedeno z tenkých kovových proužků a bylo „nalepeno“ na povrchu horního křídla véčka. Teď je sice na stejném místě, ale je hladké a skryto pod rozlehlým krycím sklíčkem (Rarz V3 jej má mimo toto sklíčko). Navíc je zespod podsvětleno diodou. Původní VGA rozlišení vestavěného fotoaparátu poskočilo na 1,3 megapixelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiální fotografie Razru V3i

Pak je tu Motorola Razr V3x. Ta už zdaleka není tak tenká jako dva výše zmínění, řekne si o celých 20 milimetrů. Vzhledově se dá rozlišit už velmi snadno, zejména otevřená. Narozdíl od V3 nebo V3i nabízí podporu sítí třetí generace, má druhou videokameru pro videohovory. Hlavní fotoaparát je dvoumegapixelový, s přisvětlovací diodou a funkcí makro (nic takového V3 ani V3i nemají). Hlavní displej je podstatně lepší, zvládne celých 240 × 320 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3x v tmavě modrém a bílém provedení

Motorola E1070 se sice neplete názvem, zato si ji někteří snadno zaměníte za Razr V3x, zejména v otevřeném stavu; přesto když se pozorně podíváte, poznáte, že má jiný designový styl leptané klávesnice. Můžete si třeba pamatovat, že E1070 má klávesnici jako přistávací dráhu (díky dvěma podsvíceným proužkům).

I výbavou si jsou Motorola Razr V3x a E1070 velmi podobné, přesvědčit o tom, že každý je to jiný telefon, by vás tedy měl zejména název a pohled z vnějšku – srovnejte fotografie pod tímto odstavcem. Ještě dodám, že s Razrem V3x se setkáte nejspíš jen ve švestkově modrých krytech (bílá se u nás zatím neprodává), E1070 je černá.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola E1070

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3x

Diskuze (6) Další článek: Kompletní dubnové ceníky telefonů u operátorů

Témata článku: Motorola E1070 , Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motorola Razr V3i, Motorola Razr V3x, Motor, A/B, Motorol, Jasno, Razry, Mez, Rozdíl, Jas


Určitě si přečtěte