Agile Messenger už nebude zdarma: zaplaťte!

Už dlouhou dobu je Agile Messenger jednou z nejoblíbenějších aplikací pro chytré mobilní telefony založené na operačním systému Symbian. Je až s podivem, že natolik kvalitní aplikace byla uživatelům po tak dlouhou dobu nabízena naprosto zdarma ke stažení.

V minulých dnech ale vývojářská společnost Agile Mobile oznámila, že ukončila jednu z etap aplikace Agile Messenger. Protože byl až doteď vývoj financován z vlastních zdrojů společnosti a další náklady už by byly jen těžko únosné, na další vývoj už budou jeho uživatelé přispívat ze svých vlastních peněženek. Skončí tak éra nejrozšířenější mobilní aplikace dneška?

Samotný systém licencování produktu však nebude zas až tak jednoduchý. Způsoby platby za aplikaci jsou dva. Buď ji můžete zakoupit přes internet za 19,95 EUR, nebo pomocí pravidelných měsíčních poplatků ve výši 2,99 EUR. Podle oficiální zprávy společnosti budou poplatky započteny do pravidelného měsíčního vyúčtování na základě smlouvy s mobilním operátorem. Navíc bude výše poplatků upravena podle jednotlivých zemí. Podrobnější informace však zatím nejsou známy a tak můžeme jen domýšlet, jak bude ve finální verzi systém vypadat. Další detaily by měly být známy během následujících čtrnácti dnů.

Rozhodování tedy nebude zas tak jednoduché, jako u podobných produktů. Bude výhodnější zakoupit instalaci programu přímo, nebo přispívat pravidelnými měsíčními poplatky? A jakým způsobem budou poplatky v jednotlivých zemích řešeny? Na tyto otázky se budeme v nejbližší době snažit odpovědět i my.

Diskuze (50) Další článek: Nokia 8800: když na to máš, tak se ukaž (test)

Témata článku: Messenger, Zdarma, Vývojářská společnost, Žďár, Meš


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40