AKTUÁLNĚ: Benq-Siemens v Německu ohlásí bankrot

Tchajwanská společnost Benq dnes oznámila, že zastavuje veškeré platby své německé dceřiné firmě Benq Mobile. Ta nyní čelí platební neschopnosti, která v příštích dnech vyústí do ohlášení bankrotu. Důvodem tohoto kroku Benqu jsou neuspokojivé výsledky německé společnosti.

Benq s mobilními telefony nekončí. Veškerá výroba, vývoj a další divize ale budou nyní výhradně v Asii, stále pod značkou Benq-Siemens. V Německu se nyní ocitnou v nejisté situaci tři tisíce zaměstnanců – 1 400 v mnichovském vedení firmy, 1 600 v továrně v Bocholtu. Benq zatím neoznámil, jaké bude mít tato změna důsledky pro regionální zastoupení značky v různých zemích.

MobilMania komentuje

Když Benq loni kupoval značku Siemens, zavázal se, že pracovní místa udrží do poloviny letošního roku. Už tehdy se ale spekulovalo, že se firma z Německa stáhne, hned jak to bude možné. Země s jednou z nejdražších pracovních sil a velmi nepříjemnými odbory je pro výrobce mobilů nebo jakékoli jiné elektroniky velká přítěž.

Pokud by se Benq Siemensu dařilo, centrála by asi Němcům ještě dala šanci. Pokud ale vyhlídky nejsou uspokojivé, je třeba udělat rázný řez – a věřit, že kompletní přesun produkce do Asie pomůže.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze (37) Další článek: Šuškanda: studentský tarif O2 Pohoda už od šesti let

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Ohlas, Němec, Bankrot, Regionální zastoupení, A/B, Akt, Ban, Bocholt


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195