AKTUÁLNĚ: Nokia právě představila tři nové telefony

Když unikly obrázky údajného nástupce stylového telefonu Nokia 7280, ozvali se právníci a fotografie jsme museli i z našeho serveru stáhnout. Byl to jasný důkaz, že se brzy dočkáme oficiálního představení tohoto telefonu. A dnes se tak skutečně stalo. Představena byla zcela nová stylová řada, která zastoupí stávající modely 7280, 7270 a 7260.

Nokia 7380

Nokia 7380 je právě onou nástupkyní slavné tyčinky. Tvar si zachovává stejný a má tedy jen velmi málo společného s běžnými telefony. Chybějící klávesnici nahrazuje kruhový ovladač s několika funkčními tlačítky. Výbava ale poskočila o stupeň výše. Telefon poslouží jako MP3 přehrávač, je vybaven dvoumegapixelovým fotoaparátem a novým typem hlasového ovládání a vytáčení, ke kterému není nutné zadávat tzv. jmenovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 7370

Za véčko 7270 nastupuje nová Nokia 7370 s otočnou konstrukcí po vzoru Sony Ericssonu S700i. Zaujme velkým displejem a zdobeným krytem, který neruší skupina funkčních kláves. Z praktického hlediska to má ale velkou nevýhodu, protože bude nutné telefon při každé maličkosti otevírat. Displej má rozlišení 240 × 320 bodů, dále v telefonu najdeme fotoaparát s rozlišením 1,3 MPx a stereofonní reproduktory s 3D efektem. Telefon bude postaven na nejnovější verzi platformy Series 40.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nokia 7360

A také třetí zástupce současné stylové řady, klasicky koncipovaný model 7260 se dočkal náhrady. Nová Nokia 7360 je rovněž telefon klasické konstrukce s elegantním designem a zdobenými kryty. Bude z nové trojice nejlevnější a také tomu bude odpovídat výbava. Například fotoaparát má rozlišení pouze VGA, ale na druhou stranu nechybí MP3 vyzvánění a vestavěné rádio. Opět se jedné o telefon postavený na platformě Series 40.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve všech nových telefonech budou připravené originální vyzváněcí melodie a grafika. Telefony by se na trh měly dostat v prvním čtvrtletí příštího roku. A ceny? Nokia 7380 bude k dostání za cenu do patnácti tisíc korun, Nokia 7370 by měla stát přibližně devět tisíc korun a Nokia 7360 bude k dostání za šest tisíc.

Diskuze (31) Další článek: Dva nové levné Siemensy, jeden dokonce s Bluetooth

Témata článku: Nokia, , Nokia 7280, Nokia 7360, Nokia 7370, Nokia 7380, Koncipovaný model, Akt, Nov, Stylová řada, Pře, Telefon