Alcatel One Touch 810: telefonující pudřenka pro dámy v ČR

Alcatel začíná i na českém trhu prodávat extravagantní dámský mobil v provedení pudřenky. Začátkem roku jsme si model Alcatel One Touch 810 prohlédli na veletrhu v Barceloně, tehdy vystupoval ještě pod doprovodným názvem Glam. Po více než osmi měsících se dostává na pulty tuzemských prodejen. Dámy mají na výběr ze dvou barevných variant – temné růžové nebo lehké chromové. Odmyslíme-li si netradiční vyklápěcí konstrukci, patří nový Alcatel mezi základní telefony bez otevřeného systému, proto se cenovka pohybuje okolo příznivých 2 000 korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Konstrukce Alcatelu One Touch 810 je v dnešní době nudných placek rozhodně originální

One Touch 810 se otevírá jako běžné véčko, uvnitř ale najdeme plnohodnotnou QWERTY klávesnici. Displej je vzhledem k celkové drobné velikosti přístroje pouze o velikosti úhlopříčky 2,4 palce. Pro rychlý přístup k fotkám, videím nebo zprávám slouží praktické klávesové zkratky, které si může majitelka nastavit a přizpůsobit. Záda obsadil pouze základní 2Mpx foťáček. Dámám se jistě bude zamlouvat světélkující vnější šasi telefonu, které prostřednictvím různých symbolů a obrazců informuje o zmeškaných hovorech nebo SMS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice je sice plnohodnotná QWERTY, ale vzhledem k rozměrům zařízení nejspíš nastanou problémy s prostorem

S telefonem se můžete připojit i na internet, ačkoli podpora 3G nebo Wi-Fi chybí. V jinak uzavřeném prostředí jsou instalovány aplikace pro přístup na sociální sítě Facebook a Twitter, o přístup na internet se postará vestavěný prohlížeč Opera Mini. Z multimédií nechybí hudební přehrávač a FM rádio s funkcí RDS. Zajímavostí je, že Alcatel udává u tohoto modelu dokonce typ a takt procesoru. Jde o jednojádrový MediaTek 6235 na frekvenci 208 MHz.

Klepněte pro větší obrázek

Alcatel One Touch 810 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 70 × 70 × 17 mm, 94 g
  • displej: TFT LCD nedotykový 2,4” QVGA 320 × 240 bodů, 262 tisíc barev
  • sítě a data: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), GPRS, EDGE třídy 12
  • procesor: jednojádrový MTK 6235, 208 MHz
  • paměť: 50 MB uživatelská, 800 kontaktů, 1 000 SMS, slot na microSD (až 16 GB)
  • multimédia: 2 Mpx fotoaparát, hudební přehrávač, FM rádio s RDS
  • konektivita: Bluetooth 2.1 A2DP, microUSB 2.0, 3,5mm jack
  • baterie a výdrž: Li-Ion 850 mAh, 15 h hovoru, 570 h pohotovosti, 35 h přehrávání hudby
Diskuze (12) Další článek: Novinky na trhu: Samsung Galaxy Camera a S III Mini

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 810, Základní telefon, Pro +, Běžné véčko, One Touch, Uzavřené prostředí, Telefon