Američané využívají informačních textovek zdarma

Americká televizní společnost KPTM-TV/Channel 42 zavedla pro svoje diváky novou službu informování o aktuálním dění pomocí textových zpráv SMS. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního, kdyby nebyly tyto textovky odesílány příjemcům zcela zdarma. Jediné, co divák musí, je zaregistrovat svoje mobilní číslo na domovských stránkách televizní stanice.

Upozorňováni však diváci nebudou na klasické zprávy, ale především na tzv. AMBER Alerts, důležité regionální zprávy a zprávy týkající se státní bezpečnosti. V praxi to znamená, že jakmile se bude do oblasti blížit tornádo nebo podobná živelná katastrofa, všichni registrovaní uživatelé budou předem upozorněni. Stejná situace ale platí například pro celostátní pátrání po hledaných nebo unikajících osobách.

Služba již byla spuštěna v několika klíčových oblastech Spojených států, jako jsou města San Francisco, Oakland, San Jose a Sacramento. Postupně by mělo její rozšíření pronikat na celé území Spojených států. V nejbližší době je v plánu zavedení výstražných textovek i ve státech Texas, Arizona nebo Nebraska.

Zdroj: Pappas Telecasting Companies

Diskuze (6) Další článek: Symbian S60: jak ovládat telefon přes SMS

Témata článku: Zdarma, Sacramento, Američan, Info, Text, Arizona, Žďár


Určitě si přečtěte