Android 8 míří do Nokie 8. Přinese plovoucí okno aplikací a streamování oběma kamerami naráz

Novodobé smartphony Nokia lákají uživatele na čistý systém Android, díky kterému mají mít zákazníci včasný přístup k bezpečnostním i celkovým aktualizacím systému dříve než majitelé androidových smartphonů s vlastními nadstavbami. Nokia 8 nyní dostává aktualizaci na Android 8.0 Oreo. Není sice úplně první, ale předběhla např. jarní vlajkové modely Samsungu i Huawei.

Nokia 8 dostane opět čistou verzi systému Android 8.0 Oreo bez skinů a změn v uživatelském rozhraní. Díky absenci předinstalovaných nepotřebných aplikací a skrytých procesů, které zatěžují baterii, má zůstat prostředí svižné i po měsících používání. Bezpečnostní aktualizace bude Nokia 8 dostávat každý měsíc.

Hlavní novinky Androidu Oreo na Nokii 8:

  • Mód Picture-in-Picture umožní dělat více věcí najednou, např. sledovat klip na YouTube během chatování na messengeru
  • Díky Android Instant Apps lze používat vybrané aplikace bez nutnosti instalace. Dostanete se k nim pomocí odkazu v prohlížeči Chrome.
  • Google Play Protect udrží celé zařízení mimo dosah škodlivých programů tím, že každý den skenuje 50 miliard aplikací včetně těch, které ještě nebyly nainstalovány.
  • Mód Dual-Sight umožní streamovat z obou fotoaparátů zároveň na sociální sítě a zachytit tak nejen zajímavé situace, ale také reakce na ně.
  • Chytré funkce systému Android Oreo omezují aktivitu nejméně používaných aplikací na pozadí, čímž maximalizují výdrž telefonu na baterii.
  • Nová sada hezčích emotikonů a šedesát zcela nových
  • Rychlejší bootování (startování) systému

Aktualizace na smartphony Nokia 8 dorazí ve formě OTA (Over The Air) přímo do telefonu. Zařízení samo zobrazí notifikaci v okamžiku, kdy bude aktualizace pro daný trh dostupná. Nokia slibuje Android Oreo také na další chytré telefony ze svého portfolia, přesnější dostupnost na konkrétní modely ještě upřesní.

Nokia 8
rozměry a hmotnost: 152 × 74 × 7,9 mm, 160 g
displej: 5,3", kapacitní IPS LCD, 1 440 × 2 560, 554 PPI
sítě: GSM, 3G, LTE (450|50 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, GPS
paměť: 64 GB, microSDXC (256 GB), RAM: 4 GB, baterie: 3 090 mAh
procesor: Qualcomm Snapdragon 835 (8× Kryo 280, 3 GHz, 10nm)
operační systém: Google Android 8.1 (Oreo)
fotoaparát: 13MPx, video (3 840 × 2 160), autofocus, blesk
52 %
vybavenost
cena: už se neprodává

Diskuze (1) Další článek: Zájem o headsety pro virtuální realitu vzrostl. Nejdřív ale musely zlevnit

Témata článku: Nokia, , , , , , , Nokia 8, Novodobý smartphone, Uživatelské rozhraní, Aktualizace, Používaná aplikace, Startování, Vybraná aplikace, Boot, Mir, Chytrá funkce, Dual Sight, Androidův smartphone, Celé zařízení, Bezpečnostní aktualizace, Čistý systém, Chatování, #Android, Plovoucí okno,