Apple a Cisco se dohodly: iPhone budou mít oba

Když začátkem ledna představil Apple svůj mobilní telefon iPhone, zareagovala firma Cisco Systems žalobou na Apple právě kvůli použitému názvu iPhone. Cisco je totiž vlastníkem ochranné známky na značku iPhone, kterou v roce 2000 koupilo od firmy Infogear. Ta si nechala tento název zaregistrovat už v roce 1996, kdy Apple ještě netušil, zda za deset let bude prodávat své počítače, natož mobilní telefony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Apple iPhone

Soud obou firem by byl komplikovaný, ale větší šance na úspěch měl Apple. Cisco sice produkt s názvem iPhone představil dříve než Apple, ale jedná se o telefon pro VoIP, nikoli běžný mobil. Obvinění, že Apple poškodí Cisco tím, že použil stejný název pro stejný typ produktu není tedy na místě. Navíc se přišlo na to, že platnost ochranné známky firmě Cisco zřejmě vypršela. Po mimosoudním vyřešení si nakonec tedy mohou oddychnout obě strany sporu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Řada VoIP telefonů Cisco iPhone

Diskuze (8) Další článek: Nové Nokie: Navigace, televize, Symbian

Témata článku: Apple, Cisco, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Cisco Systems, #Apple, APP, Stejný název, CIS, Mít