Apple se může stát první bilionovou firmou světa

Apple se může stát první bilionovou firmou světa

Společnost Apple by se do dvou let mohla stát první firmou na světě, jejíž tržní hodnota přesáhne bilion dolarů (zhruba 18,7 bilionu korun). Záležet bude na tom, zda akcie firmy do té doby vystoupí na 1000 dolarů, jak někteří analytici předpokládají. Nyní se pohybují mírně nad 600 dolary.

Analytik společnosti Piper Jaffray Gene Munster předpokládá, že akcie Apple by do roka mohly vystoupit na 910 dolarů. Zlepšil tak svou předchozí prognózu, podle které bude kurz do roka pouze na 718 dolarech. Na 1000 dolarů by se podle něj akcie mohly dostat později. Munster se domnívá, že hlavním motorem růstu tržeb a zisků bude i nadále iPhone. Novější model telefonu kupuje zhruba 70 % lidí, kteří už mají iPhone dva roky.

Klepněte pro větší obrázek
Akcie společnosti Apple zahájily parabolický růst zhruba loni v listopadu, kdy se prodávaly asi za 360 dolarů. Za poslední rok se jejich cena zhruba zdvojnásobila.

„To by znamenalo, že až do roku 2015 mají 33 % přístrojů iPhone takzvaně v kapse,“ cituje Munstera server Apple Insider. „Podle našeho názoru je to konzervativní předpoklad, vzhledem k tomu, že průměrnou dobu užívání telefonů iPhone odhadují na 24 měsíců,“ dodal.

Analytici Piper Jaffray si dělali vlastní průzkum a zjistili, že zhruba 30 % lidí, kteří si koupili iPhone 4S hned, jakmile se objevil na trhu, jím nahradili předchozí model iPhone 4. To naznačuje, že tito lidé nahradili starší model novým v průměru po 21 měsících používání. Potom se dá podle Munstera čekat, že do roku 2015 si novější model koupí 45 % současných vlastníků přístroje.

Diskuze (63) Další článek: Apple má 17 nových patentů. Užitečné i kuriózní

Témata článku: Apple, Hospodaření a finance, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 4S, Apple iPhone 4S 16GB, Apple iPhone 4S 32GB, Apple iPhone 4S 64GB, Hlavní motor, Akcie firmy, Stát, APP, #Apple, Svět


Určitě si přečtěte