Apple zveřejnil žebříček nejoblíbenějších emoji. Klasický smajlík je překvapivě nízko

Ve zprávě o sběru uživatelských dat v iOS a macOS se Apple pochlubil statistikou nejpoužívanějších emoji ve Spojených státech amerických. Dominuje smajlík brečící smíchy, ale hned ve třech případech jsou zastoupena srdíčka.

Apple se nepochlubil procentuálním zastoupením a celkem logicky ani absolutními čísly. Do výběru se nicméně dostal i mimozemšťan nebo zamyšlené emoji.

Klepněte pro větší obrázek
Žebříček nejpoužívanějších emoji mezi uživateli iOS v USA (zdroj: Apple)

Firma tato data získává díky souhlasu uživatelů se sběrem anonymizovaných dat, která může následně agregovat a využívat ke zlepšování služeb.

Uživatelé kromě jiného Applu posílají statistiky o našeptávání klávesnice QuickType, našeptávání emoji a vyhledávání, detekované pokusy webů o automatické spuštění videa, spotřebu energie v Safari nebo údaje o pádech prohlížeče na konkrétních webech. Tyto údaje jsou na straně uživatele anonymizovány a k Applu se dostanou pouze hromadná data bez možnosti identifikovat uživatele.

V iOS existuje možnost, jak si údaje tohoto typu odeslané Applu jednoduše zobrazit. Stačí zamířit do nabídky Nastavení > Soukromí > Analýza > Data Analýzy a mezi logy dohledat a otevřít soubory začínající názvem DifferentialPrivacy.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Takto vypadají analytické soubory odesílané Applu. V telefonu jich najdete stovky.
Diskuze (20) Další článek: Vyprodáno. iPhone X je rekordně drahý a do Česka jde nejméně kusů za poslední roky

Témata článku: Apple, iOS, Emotikony, USA, Analýza, EMO, APP, Uživatelské data, Emoji, Údaj, Smajlík, Absolutní číslo, Uživatelé, Safari, Sběr, QuickType, Pře, Data, Automatické spuštění, Smích, #Apple, Procentuální zastoupení, Žebříček


Určitě si přečtěte