Benq propouští zaměstnance bývalého Siemensu

Když Benq před rokem pohltil divizi mobilních telefonů společnosti Siemens, převzal celou výrobu včetně zaměstnanců. Celá firma se po spojení musela patřičně restrukturalizovat, aby vše mohlo efektivně fungovat. Přeměny stále pokračují a nyní přišlo na řadu nepopulární propouštění zaměstnanců. Propouštět se bude na německé straně asijsko-německé firmy a dá se tedy předpokládat, že se Benq-Siemens bude snažit postupně převést celou svoji výrobu do Asie.

Propuštěno má být 277 zaměstnanců v Mnichově a 255 externích pracovníků v Německu. Na německé straně tak zůstane 3100 stálých zaměstnanců, přitom v Asii jich pracuje téměř osm tisíc. Propuštěni budou především pracovníci vývojového oddělení a managementu. Většina nových telefonů proto už bude zřejmě vznikat jen v hlavách asijských inženýrů.

Uvidíme, jak se tyto kroky projeví v konečných produktech a co nového nám Benq za pár měsíců předvede. Je však jisté, že fandové telefonů značky Siemens zamáčknou další slzu.

Tip: přečtěte si, co Benq-Siemens za rok svého působení dokázal a co pokazil

Diskuze (26) Další článek: HP iPaq hw6915: nový komunikátor s navigací je v prodeji

Témata článku: Benq, Siemens, Celá firma


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 196