Benq-Siemens bude rozprodán po kusech

Nešťastné německé dítko společnosti Benq přináší další nešvary. Mobilní divizi společnosti Siemens koupil Benq v létě roku 2005 a měl s tímto proslulým německým výrobcem velké plány – ve spojení slavné značky a penězům z východu mělo vzniknout nové portfolio telefonů, které by vytáhlo prodělečný Siemens z bryndy a Benqu přineslo nezanedbatelný podíl na evropském mobilním trhu.

Vznikla proto společnost Benq Mobile produkující nové telefony pod značkou Benq-Siemens. Na podzim minulého roku se však ukázalo, že to fungovat nebude. Benq Mobile vyhlásil konkurz a začátkem roku 2007 definitivní krach.

Benq se samozřejmě snaží, aby na likvidaci své dceřiné společnosti prodělal co nejméně, a proto se snažil celou firmu prodat. I když zpočátku bylo pár nadějných zájemců, z obchodu sešlo. Tiskový mluvčí společnosti, Martin Prager, proto v rozhovoru pro německý deník Süddeutsche Zeitung oznámil, že již není šance prodat firmu jako celek a zbytky Benq Mobile proto budou rozprodány po částech.

Téměř tři tisíce bývalých zaměstnanců mobilní divize Siemens stále čeká, zda pro ně Benq dokáže zajistit práci. V této situaci je to však již čekání celkem marné a Prager v rozhovoru otázku, zda zaměstnanci o svoji práci přijdou nadobro, nechtěl komentovat.

Diskuze (6) Další článek: Špičková Nokia E65 v (před)prodeji (aktuální ceník)

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens, Německý výrobce, Nezanedbatelný podíl, Německý deník, BenQ Mobil, KusMatrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vyšel Total Commander 10. Novinek je několik, ale dá se bez nich žít
Lukáš Václavík
Správce souborůTotal CommanderSoftware
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Ráj to na pohled. Tipy na krajinnou fotografii s mobilem

Ráj to na pohled. Tipy na krajinnou fotografii s mobilem

Nejlepší foťák je ten, který máte zrovna u sebe. Takže je to často mobil. S vývojem fotografických dovedností smartphonů jde ruku v ruce i rozšiřování jejich možností.

Adam Kos
Autor Oriho kritizuje Microsoft za tvoření umělých bariér. Přeje si, aby skončil s exkluzivitami

Autor Oriho kritizuje Microsoft za tvoření umělých bariér. Přeje si, aby skončil s exkluzivitami

Phil Spencer se před pár dny v rozhovoru pro Axios rozpovídal o studiu Bungie a o tom, že byla možnost, aby patřilo pod Microsoft i v současnosti. Na to docela ostře zareagoval jeden z vývojářů Moon Studios.

Martin Nahodil
ExkluzivitaKomentář