BlackBerry má velký den. Sledujte jej živě

Společnost RIM už zítra představí BlackBerry 10 – novou verzi operačního systému, ale rovnou také novou generaci smartphonů. Chcete být při tom? Tisková konference se koná naráz v několika městech: New York, Toronto, Londýn, Paříž, Johannesburg a Dubaj. Začíná se ve středu 30. ledna v 16.00

Klepněte pro větší obrázek 
RIM přece jenom nabídnul video-live-stream z tiskové konference.

17.32
Tohle je jedno z videí, které jsme viděli na tiskové konferenci.

17.20
Tisková konference končí.

Klepněte pro větší obrázek

17.15
Alicia bude pracovat s vývojáři, designéry, skladateli, atlety, filmaři, s lidmi z hudebního byznysu, s uživateli, komunitami. Je to pravda, nebo bude Alicia jenom známá tvář svázaná s BlackBerry?

17.13
Alicia vysvětluje, proč se jako dlouholetý uživatel vzdala BlackBerry a teď se vrací: "Objevily se nové a více sexy alternativy, ale teď jsem zpět."

17.12
Global Creative Director - nová pracovní pozice ve firmě, zastává ji žena, bude se starat o design, pocity ze zařízení, zvuky atd. Je to žena, matka... Alicia Keys.

Klepněte pro větší obrázek 

17.09
Dostupnost: Ve Velké Británii už zítra, v Kanadě 5. února, v dalších zemích postupně až do března. Seznam zemí je působivý...

Klepněte pro větší obrázek 
...a je tam i Česká republika

17.07
BlackBerry World nemá jen aplikace, ale i video, hudbu a časopisy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

17.05
Jak dosáhli tak silného startu? Identifikovali oblíbené aplikace na jiných platformách a kontaktovali jejich vývojáře. To číslo zní opravdu působivě.

17.01
Na začátku bude pro BB10 dostupné 70 000 aplikací, což je nejsilnější start ze všech mobilních platforem. Bude tam mimo jiné: Skype, Kindle, SAP, WhatsApp, Angry Birds atd.

16.58
BB Story Maker je jakási prezentace, slideshow příběhu. Můžete přidat fotky, videa, texty, hudbu...

Klepněte pro větší obrázek

16.53
Fotoaparát - funkce TimeShift. Stiskněte spoušť a pak si posuvníkem vyberte nejpovedenější fotku. Obrázky se dají editovat v BB Picture Editoru.

16.52
BB Remember: Poznámky (textové, hlasové), adresy a webové stránky na přečtení později a offline, upozornění, vše se dá spravovat a třídit do adresářů. Možnost synchronizace s Evernote, s Outlookem a dalšími.

Klepněte pro větší obrázek

16.50
Screen Share je nová funkce v rámci BBMessengeru. Prostě nasdílíte svoji obrazovku, máš protějšek ji nejen vidí, ale i může ovládat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

16.47
BlackBerry Messenger: mezi mnoha inovacemi je třeba vyzdvihnout nové videohovory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

16.44
BB 10 má dva základní profily uživatelského prostředí - osobní a pracovní. Je možné definovat, co se po přepnutí změní - dostupnost na telefonu, upozorňování na e-maily, seznam aplikací...

Klepněte pro větší obrázek 

16.40
Psaní na skutečné QWERTY klávesnici je snadné, ale jak to přenést na softwarovou klávesnici na dotykovém displeji? Klávesnice se přepínají gesty - např. máchnete palcem dolů a už píšete čísla. Ve hře je samozřejmě i prediktivní slovník, takže můžete psát slova bez mezer, ty se doplní automaticky.

16.38
BB HUB pokračuje, podobně to totiž funguje i s lidmi, kontakty a informacemi k nim. Všechno je provázané, nezáleží na tom, na kolika sociálních sítích jsou, ke všem informacím a profilům se přistupuje přímo z jediného profilu v BlackBerra HUBu.

16.36
BB HUB: všechny aktivity jsou na jednom místě, v jednom sloupci. Může to být cokoliv: e-maily, Facebook, RSS, kalendář a mnohé další. Co se kalendáře týče, dá se nahlížet i do budoucnosti.

Klepněte pro větší obrázek

16.33
Na videu sledujeme demo BB Flow a BB Peak. Plný multitasking, všechny aplikace opravdu běží na pozadí, je to vidět i v náhledech aplikací. Přepíná se mezi nimi jediným pohybem palce od kraje displeje.

Klepněte pro větší obrázek

16.32
Heins mluví o tom, jak bylo nutné mít smartphone s klávesnicí, je to tradice firmy a lidi to stále chtějí. Nemohu než souhlasit.

Klepněte pro větší obrázek
Záda modelu Q10

16.29
Konečně. Novinky se jmenují BlackBerry Z10 a Q10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
...Z10 je dotykovka, Q10 má QWERTY klávesnici.

16.26
První oznámení. RIM je odteď BlackBerry, firma se jmenuje stejně jako její produkt.

16.20
Zdlouhavý úvod také od nového šéfa firmy. Dlouhá, předlouhá děkovačka všem, kdo se o BlackBerry 10 zasloužili. Jako by opravdu počítali s tím, že ty telefony už všichni viděli :)

Klepněte pro větší obrázek

Středa 30. ledna, 16:10
Tisková konference je zatím poněkud zvláštní. Viděli jsme pár videí, rozhovor s vývojáři, poděkování BB teamu a stříhání vlasů BB10 fanouška. Ale konečně jdeme na věc, na pódium přichází CEO RIM Thorsten Heins.

Úterý 29. ledna 2013
Hodně informací o novinkách už prosáklo, hodně jich RIM cíleně uvolnil. Tak třeba o novém smartphonu BlackBerry Z10 víme opravdu hodně, druhý kousek zůstává zahalený tajemstvím, jeho hlavním lákadlem má být QWERTY klávesnice. Oficiální zdroje mluví o premiéře dvou telefonů, takže se možnost nečekaného překvapení posouvá do oblasti softwaru a služeb. Ale i tam máme představu, co se bude dít. RIM má představit jeden z nejrozsáhlejších hudebních- a video-obchodů, které jsou dnes dostupné pro mobilní platformy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
BlackBerry Z10 – bude se tak jmenovat i po premiéře? (obr.: MobilTelefon.ru)
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když už máme ty fotky, druhý model je tajemný alespoň svým jménem a výbavou. (obr.: MobilTelefon.ru)
Diskuze (37) Další článek: To nejsou dva smartphony vedle sebe, to je NEC Medias

Témata článku: Blackberry, Blackberry Z10, Black, Dlouholetý uživatel, Toronto, První oznámení, Jediný pohyb, Den, Pracovní pozice, Velký, Známá tvář, Seznam zemí, Velký den, Atlet, StředaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

Vybíráme 13 nejlepších levných smartphonů s cenovkou do 6 tisíc

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než tlačítkový mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Martin Miksa
LowendNižší třídaNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení