Bojkot: T-Mobilu byl odeslán návrh na úpravu podmínek

Následující prohlášení nám dorazilo od autorů projektu tmo.webpark.cz:

Skupina uživatelů sítě T-Mobile ve spolupráci se Sdružením obrany spotřebitelů České republiky a občanským sdružením Internet pro všechny dokončila a zaslala společnosti RadioMobil a.s., provozující síť T-Mobile, veřejný návrh na úpravy některých podmínek. Návrh vznikl jako reakce na nedávné změny v síti T-Mobile, které mimo jiné ukázaly, v jaké smluvní nejistotě se uživatelé telekomunikačních služeb mohou nacházet. Jeho konečná podoba je výsledkem důkladného rozboru situace a obšírné diskuse mezi uživateli i odborníky v oblastech, kterých se návrh týká.

Materiál se skládá ze dvou částí. V části první předkladatelé navrhují provést úpravy Všeobecných podmínek společnosti RadioMobil a.s. Navrhované změny mají za cíl především lépe vyjádřit zájmy uživatelů sítě T-Mobile a zvýšit rovnoprávnost jejich postavení v rámci smluvního vztahu. Předkladatelé navrhují mimo jiné nové řešení vzájemné komunikace poskytovatele služeb a účastníka například v případech změn Ceníku služeb, změny související s postupy proti zneužití služeb, upřesnění ustanovení o mimořádných zálohách či smluvních pokutách a podobně.

Druhá část veřejného návrhu pojednává o změnách v poskytování integrovaných služeb internetu a mobilní telefonie, to jest o změnách týkajících se SMS brány a portálu t-zones. Uživatelé zde předkládají svou představu řešení zasílání SMS z internetu a přeposílání e-mailových zpráv na mobilní telefon. Ohledně portálu t-zones pak předkladatelé navrhují zejména ošetřit používání služeb tohoto portálu novými Podmínkami používání služby. V tomto bodě se materiál inspiroval mimo jiné podmínkami služby t-zones v jiných národních sítích T-Mobile.

Předkladatelé jsou přesvědčeni, že realizace kroků popsaných v jednotlivých bodech veřejného návrhu by zvýšila komfort uživatelů sítě T-Mobile a vedla by tak i k větší spokojenosti obou smluvních stran. Předkladatelé si jsou vědomi, že předložený materiál se dotýká vícero tematických okruhů nežli těch, které byly již předmětem otevřené polemiky v souvislosti se změnami v síti T-Mobile a jsou samozřejmě připraveni se zástupci společnosti RadioMobil a.s. vést nadále diskusi tak, aby bylo dosaženo oboustranně přijatelného řešení a vzájemné spokojenosti.

Celé znění veřejného návrhu a další informace jsou k dispozici na stránkách http://tmo.webpark.cz/navrh.htm.

Přípravy připomínek dále odhalily místy nevyhovující úpravy stávajícího telekomunikačního zákona. Proto autoři budou usilovat o zohlednění některých námětů v novém zákoně o elektronických komunikacích, který připravuje Ministerstvo informatiky ČR.

Podněty uživatelů ostatních mobilních sítí ukazují, že i v těchto sítích se setkávají s problémy, které by bylo vhodné prostřednictvím úprav všeobecných podmínek řešit. Proto se autoři připravují i na jejich připomínkování. Současně vyzvali i účastníky ostatních mobilních sítí, aby se do této činnosti aktivně zapojili a zasílali již nyní své náměty na úpravy konkrétních ustanovení všeobecných podmínek na e-mailové adresy: eurotel@spotrebitele.cz a oskar@spotrebitele.cz.

Diskuze (65) Další článek: Technologie: jsou sítě CDMA lepší než GSM?

Témata článku: T - Mobil, T-Mobile, Mobil, Podmínka používání, Celé znění, Návrh, Boj, MOBI, Konečná podobaŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Atlas mraků, skener dokumentů a úžasná místa Česka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikaceMobilní aplikace
Šéf ESA varuje: Musíme se postavit Muskovi a SpaceX, jinak bude o všem rozhodovat

Šéf ESA varuje: Musíme se postavit Muskovi a SpaceX, jinak bude o všem rozhodovat

** Evropská vesmírná agentura patří k lídrům průzkumu vesmíru ** Evropa ale nedokáže konkurovat inovačnímu tlaku z USA ** Nový šéf se obává, že Musk bude rozhodovat skoro o všem

Jakub Čížek
VesmírByznys
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment