Britská Nokia spustila možnost vzdálené aktualizace firmware

Bez zbytečných oficialit spustila Nokia v Británii projekt možnosti aktualizace firmware v mobilním telefonu bez nutnosti návštěvy kamenného servisu. Nokia přitom nabízí hned dvě varianty, jak software v telefonu inovovat.

První z nich je možnost stáhnout aktualizační balíček na pevný disk počítače a pomocí USB kabelu jej pak nahrát do telefonu. U volby druhé nepotřebujete počítač. Aktualizovat software lze totiž tzv. over-the-air, tedy přímým stažením do mobilního telefonu. Tato možnost je však zatím dostupná jen pro Nokii 6131, nevýhodou je nutnost platby za přenesená data.

Tip: službu pro vzdálenou aktualizaci najdete na webových stránkách britské Nokie

Software svých mobilních miláčků si mohou v Británii aktualizovat majitelé zařízení Nokia N70, N72, 6131, 6630, 6680, 6681 a 6682. O tom, proč není možné software symbianových Nokií aktualizovat také bez nutnosti použití počítače, lze jen polemizovat. Jednou z variant může být i fakt, že velikost aktualizační sady pro tyto modely se pohybuje kolem 16 MB.

Diskuze (12) Další článek: Navigace na herní konzoli Sony PSP

Témata článku: Nokia, Aktualizace, Aktualizace softwaru, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Brit, Akt, Firmware, Možnost


Určitě si přečtěte