Bulvár: sražen vlakem při psaní smsky

Americký zpravodajský server KWTX.com zveřejnil zprávu o osmnáctiletém mladíkovi, který byl vážně zraněn při psaní textové zprávy. Samotné psaní mu nebylo až tak na škodu, ale přílišné soustředění na vyťukávání jednotlivých písmen jej zbavilo pozornosti a při přecházení železniční trati si nevšiml, že se blíží vlak. Plně zabrán do psaní neodhadl situaci a před vlakem nestačil uskočit.

Nešťastný pisatel zprávy nehodu kupodivu přežil, je ale těžce zraněn. Vlak jej naštěstí nerozdrtil na kolejích, ale odhodil. Mladík po patnácti metrech letu přistál mimo kolejiště. Událost se přihodila v blízkosti nádraží předměstí města Cincinnati a zraněný se léčí v tamní nemocnici.

Je to obyčejná bulvární zpráva, na což upozorňuji již v titulku, ale poslouží k zamyšlení. Psaní textové zprávy na mobilním telefonu vyžaduje mnoho pozornosti. Při psaní textovky během chůze zpravidla přestanete vnímat vjemy okolí a ke kolizi není daleko. Nemusí jít rovnou o srážku s vlakem, ale třeba jen s jiným člověkem na ulici. Naprostý hazard je pak psaní textové zprávy při řízení automobilu. Někdy je zkrátka lepší zavolat, koukat při komunikaci kolem sebe a ne na displej mobilu.

Zdroj: KWTX

Diskuze (16) Další článek: Nokia a Microsoft si plácli, v telefonech budou služby Windows Live

Témata článku: Bulvár, Vlak, Cincinnati, Sraz, Psaní, Železniční trať


Určitě si přečtěte