Čerstvé lahůdky od Apple

Apple včera na veletrhu Macworld představil řadu nových produktů. Mobilního telefonu jsme se zatím nedočkali, Steve Jobs mluvil jen o spolupráci s Motorolou a nějaký mobil prý ukázal z dálky. Přesto se objevily dva produkty, které by se vám mohly líbit; a to přesto, že se nejedná o mobilní telefony a v jednom případě ani o mobilní zařízení.

Začnu rovnou jím. Je to Mac mini – počítač v krabičce o rozměrech 16,5 × 16,5 × 5 cm. S takovými rozměry si myslím zmínku na MobilManii zaslouží. Nejde o nadupaný stroj pro výpočetně náročné operace, je to obyčejný multimediální počítač „na doma“. Nižší verze za 499 dolarů používá procesor PowerPC G4 na 1,25 GHz a má pevný disk o kapacitě 40 GB. Vyšší verze stojí 599 dolarů, nabídne procesor s frekvencí 1,42 GHz a disk 80 GB. Monitor, displej, klávesnici a myš si musíte dokoupit zvlášť. Ale přesto – počítač Apple za 12 500 Kč se jen tak nevidí.

Další informace: stránka Apple o Mac mini

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhá novinka je o něco mobilnější. Je to nová verze MP3 přehrávače iPod nazvaná Shuffle. Nemá pevný disk a paměť o kapacitě 512 MB nebo 1 GB je typu flash. Přehrávač se přes port USB (tentokrát už ne FireWire) připojí k počítači a z iTunes do něj nahrnete skladby. Protože paměť iPodu Shuffle není nijak závratná a navíc chybí displej, Apple vyzdvihuje funkci iTunes, která připraví náhodný výběr písniček: „Nikdy nebudete vědět, co bude hrát za minutu.“ Do přehrávače ale samozřejmě můžete nahrát i připravený playlist. Cena: 99 nebo 149 dolarů podle kapacity.

Další informace: stránka Apple o iPodu Shuffle

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jak se vám obě novinky líbí?

Diskuze (11) Další článek: Opět pozor na podvodné telefonáty

Témata článku: Apple, #Apple, APP, Mac Mini


Určitě si přečtěte