Další mobil v plamenech – Nokia 6280

Co se to děje? Za poslední měsíc píši již třetí zprávu o explozi baterie mobilního telefonu. První byl starší Siemens A55, druhým repasovaný Samsung E530 a do třetice tu máme zahraniční zprávu o vzplanutí akumulátoru Nokie 6280.

Zprávu uveřejnil britský server Mobile, kterému informace včetně videa s dýmícím telefonem poskytl jeden prodejce mobilních telefonů. Ten dále uvádí, že telefon byl zcela nový, zakoupený u britského operátora 3. Baterie a nabíječka byly prý originální. Telefon ihned po zapnutí vykazoval abnormálně vysokou teplotu a přibližně po hodině provozu explodoval.

Klepněte pro větší obrázek Dýmící Nokia 6280 - obrázek zachycený z videa

Video s telefonem, ze kterého se line kouř, si může prohlédnout na záznamu pořízeném jiným mobilem. Záznam je k vidění na stránce deníku Mobile. Nokia celý případ prošetřuje a prohlašuje, že jejich telefony jsou při správném používání bezpečné. Pátrá především po tom, zda v poškozeném telefonu byla v okamžiku výbuchu skutečně originální baterie a zda byla dobita originální nabíječkou. Není také samozřejmě vyloučeno, že se jedná o podvrh.

Diskuze (8) Další článek: Sága rodiny N-Gage: budoucnost

Témata článku: Nokia, Nokia 6280, Samsung E530, Siemens A55, MOBI, Plamen, Mobil, Originální baterie, PLAVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nejlepší aplikace pro tento týden: Retro filtry, péče o tělo i ducha a knihy

Nejlepší aplikace pro tento týden: Retro filtry, péče o tělo i ducha a knihy

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Skládačka i slider v jednom. Koncept hybridu od Samsungu ukazuje zajímavé spojení
Martin Miksa
Flexibilní displejSkládací displejPatent
Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

Americký tryskový dron Coyote vyřídíl hejno dronů protivníka

** Americká armáda poprvé úspěšně otestovala likvidaci hejna dronů vzdušným prostředkem, který nezahrnoval kinetický útok ** Proti hejnu 10 dronů byly použity malé tryskové drony Coyote Block 3 společnosti Raytheon ** Ty byly vybaveny systémem pro elektronický boj nebo nějakou energetickou zbraní

Stanislav Mihulka
ArmádaUSADrony