Digitální televize v mobilu se blíží, už je v Německu

O mobilních telefonech s funkcí televize jsme doposud slýchali jen ze zpráv z Asie. Zde už funguje také nejmodernější technologie mobilního televizního vysílání DMB. Za touto zkratkou (Digital Multimedia Broadcasting) se z technologického hlediska ukrývá digitální přenos televizního signálu přes satelit. Patřičně vybavená mobilní zařízení pak mohou tento signál přijímat v podstatě kdekoli a ve velmi dobré kvalitě.

Televize se tak rázem objevila i v několika mobilních telefonech. Mnohé z nich jsme si mohli prohlédnout na Hannoverském veletrhu CeBIT. Telefony jsou vybaveny velkými displeji se špičkovými parametry, které zaručí pohodlné sledování obrazu i přes poměrně malé rozměry celého přístroje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Některé televizní mobily na CeBITu: u Samsungu jsme si mohli prohlédnout dva modely: SPH-B1200 a netradičně řešený SPH-V5400 • LG připravilo i praktické ukázky

Evropa však není úplně pozadu. Na serveru i4u.com se objevila zpráva, že se v Německu již testuje první zkušební verze pozemního mobilního digitálního vysílání T-DMB. Bohužel je však projekt teprve v počátcích a očekává se, že vývoj bude trvat ještě další dva roky.

Bude tedy ještě chvíli trvat, než bude tato služba nabídnuta zákazníkům. Máme se ale určitě na co těšit, nebo vás neláká dívat se na televizi třeba po cestě do práce?

Diskuze (20) Další článek: Siemens Com-Badge: bluetoothový pomocník do domácnosti

Témata článku: MOBI, Mobil, Digital, Digitální televize, Němec, Televize


Určitě si přečtěte