Do prodeje míří další dvě nové Nubie. Z17 Mini udělá průvan ve střední třídě

Čínská značka Nubia je na našem trhu mimořádně aktivní. Dokonce mnohem víc než její mateřská společnost ZTE, o jejíchž smartphonech u nás není ani vidu, ani slechu. Přesně to ale byl prapůvodní záměr značky Nubia – oslovit globální trhy tam, kde ZTE působí až příliš čínsky. Na trh se v nejbližších dnech podívají dva nové modely – Nubia Z17 Mini a N2. Levnější M2 Lite už je v prodeji (více zde).

Černý kůň střední třídy

Nubia Z17 Mini navazuje na dvojici loňských modelů Z11 Mini a Z11 Mini S. Na pohled to vypadá, že ve značení najednou chybí 6 generací, ale Nubia donedávna používala pouze lichá čísla a nyní se značení zcela mění. Číslovka 17 zřejmě udává příslušnost k danému roku, což je poměrně logické. Nižší řady budou číslovány chronologicky včetně sudých číslic.

Z17 Mini by se mohla stát černým koněm střední třídy, odkud velmi sebevědomě vystrkuje drápky směrem k vyšším modelům. Nabídne 5,2palcový Full HD displej zabalený tradičně v celokovovém těle. Rohy i hrany jsou zaobleny a krycí sklo je mírně zakřiveno (tzv. 2,5D efekt).

Novinku pohání procesor Qualcomm Snapdragon 652. Na český trh se dostane varianta 4 GB RAM + 64 GB vnitřního úložiště. Hlavní duální fotoaparát nabídne dva 13Mpx senzory Sony IMX258, přičemž jeden bude barevný a druhý monochromatický. Nubia tak vyzkouší podobné řešení, jaké u svých smartphonů s duálním fotoaparátem používá Huawei a Honor. Přední fotoaparát nabídne rozlišení 16 Mpx.

Také Nubia Z17 Mini obsahuje čtečku otisků, na rozdíl od N2 a M2 Lite ale na zádech. Vestavěná baterie nabídne kapacitu 2 950 mAh a podporuje rychlé dobíjení QuickCharge od Qualcommu. Smartphone poběží bohužel na starším Androidu 6.0 Marshmallow s nadstavbou Nubia UI 4.0. Do prodeje se dostane jako Dual SIM s plnou podporou tuzemských LTE pásem v první půlce června ve zlaté nebo černo-zlaté barvě za 9 890 Kč.

Nubia Z17 Mini:

 • 5.2“ Full HD IPS displej
 • 4 + 64 GB, microSD (až 200 GB)
 • 13+13Mpx duální hlavní fotoaparát, 16Mpx přední fotoaparát
 • 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 652, GPU Adreno 510
 • 2 950mAh baterie s rychlým dobíjením QuickCharge
 • Android 6.0 s nadstavbou nubiaUI 4.0

Placka s velkou baterií

Nubia N2 navazuje na loňský model N1, jehož parametry vylepšuje. Zároveň jde o podobný model s již prodávanou letošní novinkou M2 Lite. Proti ní nabídne jinou technologii displeje (AMOLED místo IPS), víc operační paměti (4 místo 3 GB), větší kapacitu baterie (5 000 místo 3 000 mAh), ale také o tisícovku vyšší cenu 7 990 Kč. Stejnou písničkou je starší Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou Nubia UI 4.0. Novinka půjde do prodeje v první polovině června jako Dual SIM s plnou podporou tuzemských LTE pásem ve zlaté nebo černo-zlaté barvě.

Nubia N2:

 • 5.5“ HD AMOLED displej
 • 8jádrový procesor MediaTek MT6750, GPU Mali T860
 • 4 + 64 GB, microSD karty (až 128 GB)
 • 13Mpx zadní fotoaparát, 16Mpx přední fotoaparát
 • 5 000mAh baterie
 • Android 6.0 s nadstavbou nubiaUI 4.0
Diskuze (4) Další článek: Huawei obnovilo paletu lowendů. Už známe celou letošní řadu Y

Témata článku: Nubia, Střední třída, Smartphony, Nákup a ceny, Kovová konstrukce, Čtečka otisků prstů, GPU Adreno, Pro +, Full HD IPS, Mini, Globální trh, Čínská značka, Podobný model, Přední fotoaparát, Ron, Číslovka, Nov, Str, GPU, Min, Podobné řešení, Nubií, Prodej, QuickCharge, Mir