Dobíjení za 50 % nebo podvod?

Několik čtenářů nás upozornilo na službu, kterou na webových stránkách www.europhone.cz provozuje společnost Europhone, s. r. o. Nabízí dobíjení kreditu za 50 %, případně úplně zdarma. Podezřelá je už tato nabídka a bohužel také další okolnosti.

Na webu www.europhone.cz nenajdete v podstatě nic. Je zde pouze formulář pro přihlášení, žádné další informace a podmínky. K nim se dostanete pouze po zaplacení 30 Kč prostřednictvím Premium SMS. V textovce dostanete přístupový kód a teprve potom se objeví podmínky, za jakých lze dobíjet se stoprocentním bonusem:

  • Musíte na účet firmy složit částku 2 400 Kč.
  • Musíte měsíčně minimálně 60× navštívit stránky www.europhone.cz a přihlásit se. Mezi dvěma návštěvami musí být delší interval než 60 minut

Hned poté, co se na účtu firmy objeví váš vklad, dostanete na mobil kredit 200 Kč plus bonus 200 Kč. Jestliže splníte i druhou podmínku, každý měsíc z následujících jedenácti dostanete opět čtyři stovky. Když ale stránky nebudete navštěvovat, bude to jen polovina.


Podmínky získání bonusového kreditu

Kredit můžete získat i zdarma. Abyste se dozvěděli, jak na to, musíte opět obětovat 30 Kč na Premium SMS. Až potom se dostanete k podmínkám. Jde o běžný provizní systém, kdy se vám za každou získanou ovečku přičte bod a jakmile získáte čtyři body, dostanete kredit 200 Kč.


Podmínky pro kredit zdarma

Raději pozor

Nemůžeme tvrdit, že jde o podvod. Obchodní model může být založen na tom, že naprostá většina lidí si po přečtení podmínek svoji účast rozmyslí a peníze získané za Premium SMS potom mohou sloužit k financování bonusového kreditu pro ostatní.

Služba je ale velmi neprůhledná. Zejména kvůli utajovaným podmínkám, za které musíte zaplatit (!), doporučujeme co největší obezřetnost.

Diskuze (60) Další článek: Symbian: Nokia 6681 na obzoru

Témata článku: Podvod, Dobíjení, Přístupový kód


Určitě si přečtěte