Dokonalý barevný displej: slunce mu vůbec nevadí (živé fotografie)

V redakci máme k testování přístroj Blackberry 7290. Specifický přístroj každého na první pohled zaujme svým tvarem a uspořádáním a se zájmem jsme si ho prohlíželi také my. Nejprve jsme si příliš nevšímali displeje, na kterém byla nalepena fólie s obrázkem hlavní nabídky. Rázem jsme se však přesvědčili, že zdání nás tentokrát velmi klame. Žádná fólie na displeji nalepena nebyla, displej byl zapnutý.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Blackberry 7290

Barevný displej zobrazuje i bez podsvícení informace velmi kontrastně a jasně. Displej je matný a tak neodráží žádné odlesky od okolních světelných zdrojů. To je jev u dosavadních barevných displejů nevídaný. Pokud se díváte na displej proti slunci na běžném mobilu či komunikátoru, byť s kvalitním aktivním displejem se silným podsvícením, jen stěží budete pátrat po zobrazených informacích. Také u digitálních fotoaparátů je tento problém velmi zákeřný. Je nám proto záhadou, že s touto technologií se poprvé setkáváme až teď a zrovna u Blackberry.

Při osvitu displeje ostrým světlem se nestane nic zvláštního. Žádné odlesky, není potřeba displej clonit či natáčet, vnější světlo čitelnosti ještě naopak prospěje. I v šeru je displej stále dobře čitelný, přijde však již vhod podsvícení. U Blackberry 7290 jej můžete nastavovat ve dvou supních intenzity.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej bez aktivního podsvícení je ozářen dvěma silnými halogenovými lampami, které ozařují displej směrem proti fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej na ostrém světle se zapnutým podsvícením

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej ve tmě s aktivním podsvícením

Diskuze (34) Další článek: Snížené aktivační poplatky u Eurotelu až do konce dubna

Témata článku: Fotografie, Blackberry 7290, Fotograf, Bar, Foto, Displej, Světelný zdroj, Barevný displej, Dok, Slunce


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

RECENZE: Realme 7 Pro – rychlost, která hledá vyzyvatele

** Má hezký design, skvělý poměr ceny a výbavy a 65W dobíjení ** Super AMOLED displej si zamilujete, stejně tak hlavní fotoaparát ** Přesto Reame 7 Pro mile překvapí svou cenou

Martin Miksa | 6

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 195