Dotykových mobilů se letos prodá dvakrát více než loni

Dotykových mobilů se letos prodá dvakrát více než loni

Analytická společnost Gartner představila odhady vývoje prodejů dotekových mobilů pro následující roky. Ze závěrů vyplývá, že trh dotekových mobilů zažije v roce 2010 nárůst skoro o 100 %. Pro srovnání, v loňském roce se prodalo 184 milionů „dotykáčů“, na rok 2010 se odhaduje 362 milionů kusů. Gartner předpovídá, že prodeje dotekových mobilů zaberou až 80 % mobilního trhu.

Rovněž dodává, že nárůst prodejů se dá odvodit z faktu, že dotekové technologie nejsou dávno výsadou highendových telefonů, nýbrž se s nimi setkáme v levných přístrojích. Doteková technologie zpravidla není zásadním faktorem při rozhodování ke koupi mobilu, uživatelé prostě vítají intuitivnost tohoto typu ovládání. Autoři studie však jedním dechem dodávají, že výrobci mobilů by měli dotekovou technologii doplnit o hardwarová tlačítka pro snazší ovládání. Kapacitní typ displejů bude v budoucích měsících dominovat, ovšem rezistivní displeje nikdy nevymizí, už jen proto, že jsou levnější.

Zdroj: Gartner

Diskuze (7) Další článek: TomTom pro iPhone: dopravní informace a hledání na Googlu

Témata článku: Dot, MOBI, Let, Typ displejů, Levný přístroj, Dotykový mobil, Dotyk, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Pro – 144 Hz potěší hráče, 108 Mpx zase fotografy

**144Hz displej je skvělý, ale klidně může používat jen 90 Hz **5G začíná být zajímavé i u nás a telefon tyto sítě umí **MIUI je dvousečná zbraň a nemusí vyhovovat každému

Jakub Michlovský | 40

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109