Důkaz: jak Eurotel zpomaluje CDMA

Jestli ještě nevíte, že Eurotel testuje novou podobu Fair Use Policy (FUP), která omezuje použitelnost služby Data Expres (CDMA), přečtěte si tuto bleskovku. Už se ale není nutné odkazovat jen na zkušenosti uživatelů. Důkaz, že se něco děje, je dobře vidět na grafech datového toku sdružení NIX.cz.

Na stránce, která ukazuje průtok přípojkou Eurotelu, se zaměřte na denní graf s průběhem po jednotlivých hodinách. Příklad ze včerejšího večera je na následujícím obrázku.

Klepněte pro větší obrázek

Všimněte si zubů, které začínají přesně na rozhraní jednotlivých hodin. V těchto chvílích se počítadla u Eurotelu vymažou a začnou znovu od nuly, CDMA je nejrychlejší. Jakmile jednotliví uživatelé přesáhnou stanovený limit, rychlost přenosu je jim uměle snížena a křivka grafu jde prudce dolů. Po dosažení další hodiny se počítadla znovu vynulují a CDMA přestane být na chvíli omezeno.

Eurotel sice přiznal, že novou FUP testuje, přesná pravidla ale nesdělil. V předchozím odstavci proto nejde o oficiální vysvětlení, ale jen o dedukci opřenou o zjištění uživatelů CDMA.

V grafu je také velmi dobře patrné vypnutí omezení v jednu hodinu po půlnoci. Od této chvíle až do deváté hodiny ranní je přenos plynulý.

Tip: Podívejte se, jak plynule vypadal stejný graf v lednu

Diskuze (63) Další článek: Technologie HSDPA: nejrychlejší mobilní data jsou za humny

Témata článku: EU, CDMA, Jak, Důkaz, #cd, Euro


Určitě si přečtěte