Důležité změny v katalogu mobilů

Koncem loňského roku jsme se s katalogem mobilů dostali na hranici, která byla před lety, kdy jsme tuto databázi zakládali, tak vzdálená, že jsme se jí vůbec nezabývali. Touto hranicí je limitovaný počet sloupců v Microsoft Excelu, kvůli kterému se nám do katalogu nevešlo víc než 247 telefonů.

Už od podzimu jsme proto staré telefony přesouvali do samostatného souboru, odkud jsme je ale už nemohli naimportovat na web. I když stále přibývaly nové mobily, celkový počet se ustálil na na 247. Včera se nám ale díky radě ve fóru podařilo Excel přelstít. Do katalogu jsme vrátili odložené telefony a výsledkem je databáze s 267 mobily.

To ale není jediná změna. Novinkou je, že nyní už nehodnotíme staré telefony. Z hodnocení jsme vyřadili celkem 113 mobilů, které byly představeny dříve než v polovině roku 2003 a které se už delší dobu neprodávají. V katalogu je stále najdete, není u nich ale už známka a procentuální hodnocení. Na pořadí ostatních telefonů se ale až na pár výjimek nic nezměnilo.

Do třetice ještě jedna novinka. Když jsme loni v říjnu rozšířili strukturu katalogu, původně jsme se už nechtěli vracet zpět a doplňovat ke starším telefonům nové parametry. Nakonec jsme se ale rozhodli, že u telefonů, které se nám dostanou do ruky, parametry zpětně doplníme. Už teď proto v katalogu najdete kompletní data asi u pětadvaceti starších mobilů – a práce stále pokračuje.

Diskuze (14) Další článek: Siemens CX70: jen vysílačka navíc (test)

Témata článku: Katalog, Mobil, Důl, Kompletní data, Kat, Katalog Mobilů, Limitovaný počet, MOBI, Jediná změna


Určitě si přečtěte