Dvě atraktivní novinky pro kvalitnější multimédia v mobilních zařízeních

Dva výrobci z opačných koutů světa se sešli s uvedením elektronických součástek, které by měly zkvalitnit a nadále miniaturizovat mobilní komunikační techniku.

Japonský Sharp představil modul 2Mpx fotoaparátu. Na jeho rozlišení jistě není nic zvláštního, za pozornost však stojí jeho rozměry. Celý čip včetně optiky měří 8,5 × 8,5 × 5 mm. Výrobce po právu vyzdvihuje funkci autofokus, chlubí se také možností pořizovat video (15 snímků za sekundu v rozlišení UXGA: 1 600 × 1 200 bodů). Sharp začne čip vyrábět v červenci a jeho cena pro velkoodběratele se bude pohybovat okolo 700 Kč.

Klepněte pro větší obrázek

S další miniaturou přišla Pittsburghská firma Akustica. Jak už název napovídá, tentokrát půjde o zvuk, konkrétněji mikrofon. Modul označený AKU2103 je podle tiskové zprávy celosvětově prvním High Definition mikrofonem s digitálním výstupem. Svými rozměry je předurčen pro využití v mobilních zařízeních, vedle notebooků by se mělo dostat také na komunikátory. Rozměry AKU2103 jsou 4 × 4 × 1 mm a výroba začne ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (5) Další článek: Centrum zařízení Windows Mobile pouze pro Vistu

Témata článku: Příslušenství, Multimédia, Novinky, Mobil, Zář, Pittsburgh, Japonský sharp, Celý čip, MOBI, Mobilní zařízení, Nov, Zařízení


Určitě si přečtěte