E-mailový klient ProfiMail podporuje složky v IMAP4

E-mailový klient ProfiMail je určen pro chytré telefony se Symbianem (Series 60 i UIQ) a Windows Mobile for Smartphone. Ve své nové verzi 2.0, kterou si můžete stáhnout na webu Lonely Cat Games, získal podporu složek při připojení protokolem IMAP4. Zatímco dřív jste mohli číst zprávy jen z kořenového adresáře poštovního serveru, dnes se dostanete ke všem složkám.

Nejvíc řeknou obrázky. Na prvních třech je vidět přehled složek, který se stáhne po prvním připojení k serveru. Protože se synchronizují všechny složky včetně Veřejných na serveru Microsoft Exchange, a také složky, které nemají s e-maily nic společného (třeba kalendář), je seznam alespoň v mém případě velmi dlouhý.

  

Každá složka se chová jako samostatný účet. Otevřete ji a stáhnete e-maily.

 

Nastavil jsem, aby se napřed stahovaly hlavičky zpráv. Pouze u e-mailů, které chci přečíst celé, stáhnu i tělo.

 

Pořád mi vrtá hlavou stahování obsahu složek, které s e-maily vůbec nesouvisí. Rozhodně se to může hodit – dostanete se tak do vzdáleného kalendáře a zjistíte čas schůzky, i když jste před tím zapomněli provést standardní synchronizaci.

Proč se ale vzdálená synchronizace řeší složitými a drahými metodami jako je SyncML a třeba také Office Connector od Eurotelu, když by se dal použít standardní IMAP4? Program v telefonu by prostřednictvím tohoto protokolu sáhl přímo na e-mailový server, stáhl by data třeba z kalendáře a naimportoval je do vnitřních aplikací mobilu. IMAP4 navíc není jen jednosměrný protokol, jeho prostřednictvím můžete položky ze serveru i mazat – právě jsem zkušebně odstranil jednu starší schůzku ze svého kalendáře. Problém by ale asi byl s ukládáním nových položek na server; na to je IMAP4 krátký.

Diskuze (5) Další článek: Našli jsme první fotomobil

Témata článku: E-mail, Profi, E-mailový klient, Samostatný účet, Klient, Mail


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 46