E590: módní „třímega“ od Samsungu

Samsung ve spolupráci s londýnským designérem Jasperem Morissonem uvádí na trh nový atraktivní mobilní telefon s označením SGH-E590. Novinka je perfektním řešením pro uživatele, kteří chtějí mít po ruce pokročilou multimediální výbavu v kombinaci s poutavým designem.

Klepněte pro větší obrázek 
Stylový fotomobil s neobvyklým příslušenstvím

Stylový E590 spojuje jednoduché rysy, hladké linie a kompaktní tvar a podle Samungu je navržen tak, aby se dotýkal zákazníkových emocí. Napomáhat tomu má i koncept dvou tváří, který známe od Sony Ericssonu. Jedna strana představuje mobilní telefon, zatímco pohled na druhou má vyvolávat dojem, že v ruce držíte fotoaparát. Tomu má zřejmě napomoci i piktogram foťáku na zadní straně vedle loga Samsung, výsledek však spíše pouze narušuje čisté linie přístroje.

Tento mobil však není jen o stylu. Hlavním lákadlem je 3,2 Mpx kamera s automatickým zaostřováním. Dojem fotoaparátu podporuje výrobce poněkud nezvyklým, ale vítaným způsobem – součástí balení je přenosný stativ. Je vyroben ze zvláštního pogumovaného materiálu a měl by zajišťovat maximální flexibilitu a pohodlí při focení.

Displej poskytuje trochu netradičně čtvercové rozlišení 220 × 220 bodů, a na úhlopříčce o velikosti 45 mm (1,79") zobrazí 262 144 barev. Vnitřní paměť 90 MB je rozšiřitelná paměťovou kartou. Telefon je třípásmový, pracuje na frekvencích 900/1800/1900 MHz. Datové technologie však jsou zastoupeny pouze GPRS třídy 10 a EDGE. Tato výbava je uložena v těle o rozměrech 94 × 42 × 14mm. Překvapivá je hmotnost přístroje, která se zastavila na pouhých 66 gramech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung E590 má být k dispozici ve dvou barvách a to v černé a ve stříbrné. Plánovaný termín vypuštění na trh je červen 2007. Pokud se vám tento kousek líbí, tak začněte šetřit. Kromě Číny a jihovýchodní části Asie by se totiž měl začít prodávat i v Evropě.

Diskuze (14) Další článek: HTC Touch: na Windows Mobile prstem

Témata článku: Samsung, Samsung E590, Sam, Poutavý design, Kompaktní tvar, Jihovýchodní část, Mód, Samungu, Londýnský designer


Určitě si přečtěte