Encyklopedie Wikimapia pro Google Earth

Wikimapia – www.wikimapia.org – je internetová služba, která se trochu podobá encyklopedii Wikipedia. Je to také encyklopedie: popisuje místa na mapě Země a každý se může zapojit, přidávat nebo upravovat informace.

Vyzkoušejte ji. Klepněte do pole Wikimapia v pravém horním rohu, vyberte Search city a napište název nějakého města. Doporučuji spíš větší česká města, nebo zamířit do zahraničí. Město se po označení zobrazí na mapě Google Maps spolu s obdélníky označujícími zajímavá místa. Klepnutím na obdélníky zobrazíte informace o daném místu. Příklad: Manhattan.

Wikimapia není žádná novinka. Až včera se ale objevila funkce, která všechna místa ukáže v programu Google Earth. Stačí, když si stáhnete a v Google Earth otevřete tento soubor KML. Rámečky se krátce na to zobrazí na mapě a klepnutím na odkaz v bublině se dostanete k informacím.


Londýn v Google Earth s informacemi Wikimapie

Dobrému nápadu chybí jen trochu větší rozšíření. V USA jsou místa poměrně slušně popsaná, v Evropě jsem často nacházel jen základní informace, mnohdy jen název. Při internetovém průzkumu města nebo místa, kam se chystáte vydat, to ale přesto může být užitečný zdroj informací. Můžete se také přidat k autorům a pomoci ji při rozšiřování této geografické encyklopedie.

Zdroj: blog Wikimapia

Diskuze (5) Další článek: Legrácka: jak skutečně funguje Google Earth

Témata článku: Google, , , Pro +, ENC, Wiki, Google +, Ear