Eurotel Navigace: satelitní navigace v mobilním telefonu

Eurotel nás mile překvapil novou službou Eurotel Navigace. Úplně nová služba vzešla ze spolupráce operátora se společností Wayfinder. O navigačních systémech pro mobilní telefony jste si už mohli na MobilManii přečíst několik recenzí. Eurotel za příznivý měsíční paušál nabízí kompletní navigační službu, stačí si dokoupit ke svému telefonu GPS modul. Navigace funguje jak na telefonech s Javou, tak se Symbianem, samozřejmostí jsou podrobné české mapy. Službu bude možné testovat od pondělí. Vše podstatné se dozvíte z textu tiskové zprávy.

Klepněte pro větší obrázek 
Takto navigace vypadá na Nokii N70

Tisková zpráva

Eurotel přichází na trh se službou Eurotel Navigace, která je jednoduchým a finančně nenáročným řešením navigace pro všechny, kdo cestují. Cestování je tak díky mobilním službám Eurotelu opět o něco snazší. Se službou Eurotel Navigace se mohou všichni zákazníci dostat pohodlně a bezchybně do cíle svých cest.

Ať už jedete autem nebo pěšky, s Eurotelem se dostanete vždy bezchybně k cíli. Dne 10. dubna 2006 totiž Eurotel spouští novou službu Eurotel Navigace, která umožňuje zákazníkům využívat svůj mobilní telefon jako plnohodnotnou satelitní navigaci. K cestování bez složitého hledání trasy a bloudění nyní stačí zákazníkům Eurotelu vlastnit mobilní telefon a aktivovat si službu Eurotel Navigace s kapesním GPS modulem.

„Současné satelitní navigační systémy jsou velmi nákladné a složité na instalaci,“ říká Andrei Marc Torriani, výkonný ředitel pro rezidentní segment společnosti Eurotel, spol. s r.o., a vysvětluje: „U služby Eurotel Navigace tomu tak není, proto je tato služba ideálním řešením pro ty, kteří chtějí využívat výhody precizní navigace bez nutnosti nákladné vstupní investice. Eurotel Navigace je mobilní navigační řešení, které se vám vejde do kapsy a je přitom plně srovnatelné s jakýmkoliv jiným pevně instalovaným řešením pro GPS navigaci.“

Přesné plánování cest po celé Evropě bez nutnosti aktualizace map

Pomocí mobilního telefonu a kapesního modulu mohou nyní zákazníci cestovat bez nutnosti sledování cesty v mapě a mají přístup k mnoha důležitým doplňkovým informacím. Mobilní telefon získává údaje o poloze z kapesního GPS modulu pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a na základě této informace dostává od navigačního serveru prostřednictvím GSM sítě navigační informace. Vlastní kalkulace trasy probíhá na výkonném serveru mimo mobilní telefon. Toto řešení klade minimální nároky na interní paměť telefonu a umožňuje tak využívat navigaci z mobilního telefonu pro celou Evropu. Všechny mapové podklady jsou neustále aktualizovány na centrálním navigačním serveru a tak odpadá nutnost dokupování aktuálních mapových verzí.

 
Ukázky z aplikace Wayfinder 

Body zájmu a další doplňkové informace

Vedle grafické a hlasové navigace k vytýčenému cíli jsou zákazníci neustále informováni o délce zvolené trasy a pravděpodobné době dosažení cíle. K dispozici mají též itinerář cesty a řadu doplňkových informací (jako je např. telefon, internetová adresa, otvírací doba atd.) k jednotlivým bodům zájmu. Právě tyto body zájmu jsou při pohybu v neznámém prostředí velmi užitečnou službou. Jde o aktuální seznam více než tří milionů míst po celé Evropě, rozdělených do kategorií, jako je např. hotel, restaurace, čerpací stanice, servis, letiště apod.

Internetový portál navigace.eurotel.cz

Pro větší pohodlí mohou zákazníci při plánování cest, vyhledávání a správu oblíbených bodů zájmu využít internetový portál navigace.eurotel.cz. a veškeré detaily cest tak přenášet mezi mobilním telefonem a osobním počítačem. Portál umožňuje pohodlně vyhledat cíl cesty a uložit ho mezi oblíbené položky. Po synchronizaci se tento cíl objeví i v menu mobilního telefonu a usnadní tak navigaci k tomuto bodu.

Aktivace služby, kapesní GPS modul a výhodné balíčky

Aktivace služby Eurotel Navigace je jednoduchá. Vlastní-li zákazníci mobilní telefon, který tuto službu podporuje, stačí jim pořídit si GPS modul, jakým je například Nokia Wireless GPS modul v ceně pouhých 2 295 Kč, tedy za zlomek ceny klasických naváděcích systémů, a získat zdarma aplikační software. Pro ty, kteří uvažují o nákupu mobilního telefonu společně s modulem jsou připraveny tři atraktivní balíčky, které výhodně kombinují GPS modul s mobilním telefonem při uzavření dvouleté smlouvy na volání. GPS modul lze v kombinaci s telefonem Sony Ericsson K600i pořídit již za 1 995 Kč, s telefonem Nokia 6230i od 2 995 Kč a s telefonem Nokia N70 od 6 995 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pro navigaci je potřeba bluetoothový GPS přijímač: třeba Nokia LD-1W

Denní nebo měsíční tarif, datové přenosy zdarma a GPRS roaming

Služba Eurotel Navigace je nabízena ve dvou základních tarifech. Měsíční tarif je určen pro paušální zákazníky a stojí 145 Kč pro Českou republiku a 195 Kč pro celou Evropu. Jednodenní tarif je určen pro zákazníky paušálních i předplacených služeb a jeho cena pro Českou republiku činí 30 Kč a 40 Kč pro celou Evropu. Aktivovat oba tarify lze na zákaznických linkách *11 a *88 nebo v nejbližší značkové prodejně Eurotel. Jednodenní tarif lze navíc velmi jednoduše aktivovat přímo v menu “Aplikace“ v mobilním telefonu. V souvislosti s uvedením nové služby na trh je pro všechny zákazníky připravena akční nabídka: Do konce dubna si lze tuto službu zdarma vyzkoušet. Veškeré datové přenosy související se službou, které jsou uskutečněny v rámci České republiky, jsou zahrnuty v ceně služby. Při využívání služby v zahraničí platí zákazníci pouze GPRS roaming.

Více informací o službě a návod k instalaci potřebné aplikace je k dispozici na www.eurotel.cz/navigace, prodejních místech Eurotelu nebo bezplatné infolince 800 333 333. Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Diskuze (43) Další článek: Samsung Jitterbug: véčka pro nervózní důchodce

Témata článku: Satelit, EU, Nokia 6230i, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Sony Ericsson K600i, MOBI, Mobilní telefon, Satelitní navigace, Složité hledání, Mobil, Euro, Minimální nárok, Telefon, Neznámé prostředí


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

Samsung Galaxy S21 Ultra: Klenot vyšperkovaný dvěma teleobjektivy

** Pokud chcete to nej, chcete Galaxy S21 Ultra ** Špičkový foťák doplňují dva teleobjektivy a 100× Space Zoom ** Překvapivým bonusem je dotykové pero S Pen

Martin Chroust | 95

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 9

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15