Eurotel prezentuje konec wapu zdarma jako výhodu

O tom, že se Eurotel od 15. července chystá u paušálních datových tarifů zarazit neomezené používání wapu, jsme psali už ve středu. Včera operátor tuto informaci přidal i na své webové stránky. Prezentuje ji ovšem způsobem, u něhož zůstává rozum stát:

Abyste mohli surfovat a nemuseli se přitom omezovat, dáváme vám k vašemu datovému tarifu každý měsíc volný kredit 500 kB pro prohlížení placených stránek v hodnotě až 350 Kč.

Eurotel úplně zapomněl, že před zavedením nového účtování byl přístup k wapu u paušálních tarifů zdarma. Nikdo se nemusel omezovat, každý mohl surfovat bez hlídání přenesených dat, protože ta byla zahrnuta v měsíčním paušálu. A hle, podle operátora je omezení datovým limitem v podstatě výhoda.

Lze se rovněž pozastavit nad tím, jestli je oznámení formou textové zprávy dva dny před tím, než změna účtování vejde v platnost, dostatečné. V diskuzích jsou totiž slyšet názory lidí, že textovku od operátora nedostali. A ani samotná textová zpráva není úplně jednoznačná: „Od 15.7.05 dochází ke změně účtování prohlížení placených wap stránek. K vašemu dat. tarifu získáváte nyní každý měsíc zdarma kredit 500 kB. www.eurotel.cz.“

Abychom všechno spláchli najednou, pak vězte, že kredit 500 kB můžete využít jen na placených stránkách portálu Live, nikde jinde. Jak se to ale z uvedené textovky máte dozvědět, to ví asi jen marketingové oddělení operátora. Na druhou stranu pokud by byla informace přesná a úplná, je textová zpráva dobrý kanál, jak o změnách informovat konkrétní cílovou skupinu.

Oživeno: Informace o využitelnosti volného kreditu nemusí být přesná. I když infolinka několikrát sdělila, že jej lze skutečně využít jen na portálu Eurotel Live na stránkách označených dolarem, z webu se zdá, že kredit je k dispozici ve všech případech. Článek později doplníme.

Eurotel měl se správným informováním svých zákazníků problémy už dřív. Několikrát jsme upozorňovali na nejasné a matoucí formulace. Zdůvodnění zpoplatnění wapu je další položka do sbírky.

Diskuze (183) Další článek: Symbian S60: nová verze prohlížeče Opera

Témata článku: EU, Zdarma, Pře, Žďár, Euro, Jak, Konec, WAP


Určitě si přečtěte