Eurotel zvýšil čistý zisk na 7,25 miliard Kč

Tisková zpráva, Praha 4. února 2004 - Společnost Eurotel Praha, spol. s r. o. dnes oznámila auditované finanční výsledky (připravené dle účetních standardů US GAAP) za období dvanácti měsíců roku 2003. Oproti roku 2002 celkové tržby vzrostly na 29,078 miliard Kč a tržby za služby se zvýšily o 3 % na 27,610 miliardy Kč. Eurotel dosáhl jednoprocentního nárůstu EBITDA marže na světovou úroveň 49 %. Čistý zisk se zvýšil o 16 % na 7,254 miliard Kč.

"Eurotel nadále dosahuje i ve světovém měřítku prvotřídních finančních výsledků. Může se pochlubit také značnou stálostí zákazníků, roční ukazatel churn, tj. počtu zákazníků, kteří odejdou, je pouze 10 %. K našemu úspěchu přispělo především uvedení neomezeného mobilního přístupu na internet za paušální platbu a zavedení inovativních tarifních schémat," uvedl Terrence Valeski, CEO a generální ředitel společnosti Eurotel Praha, spol. s r.o .

V loňském roce byl úspěsně uveden na trh například tarif EUROTEL INDIVIDUAL - první tarif v České republice umožňující individuální sestavení dle potřeb zákazníka. Velmi pozitivně byl přijat také tarif EUROTEL TOP VÍKEND, nabízející do konce roku 2003 za 1 Kč 100 volných víkendových minut, 50 SMS a 25 MMS zpráv. Pro zákazníky předplacených služeb přišla společnost Eurotel se speciálním tarifem SPECIAL GO. S ním zákazník volá až o 40 % levněji. Tarif EUROTEL DATA NONSTOP, který byl společností Eurotel uveden na trh v dubnu loňského roku je prvním tarifem v Evropě, umožňujícím neomezené připojení k mobilnímu internetu za paušální poplatek, který navíc od podzimu kombinuje přístup k internetu s hlasovými službami.

"Eurotel i v roce 2003 zastával pozici jedničky na trhu mobilních komunikací v ČR. Tato vedoucí pozice v sobě zarhnuje první místo v oblasti tržeb, ziskové marže, počtu zákazníků, inovací, poskytovanou globální konektivitu a hodnotu vytvořenou pro vlastníky. Počet zákazníků také stále roste ," řekl Terrence Valeski.

Pozice Eurotelu se opírá o zkušený a odhodlaný manažerský tým a o jasnou a silnou koncepci, kterou si v loňském roce vytyčil. Společnost zaměřila, v souladu se svou strategií, rozvojové aktivity do dvou směrů - datové služby / Internet a nabídka inovativních služeb a tarifů. V první ze jmenovaných oblastí se Eurotelu, díky uvedení prvního mobilního přístupu na Internet za paušální poplatek, podařilo stát nejrychleji se rozvíjejícím poskytovatelem připojení na Internet. V posledních týdnech se nejprve zařadil do první desítky ISP v České republice, a dle víkendové návštěvnosti se dokonce stal pátým největším poskytovatelem připojení na Internet.

Ze služeb, které byly v loňském roce uvedeny, zákazníci velmi vstřícně reagovali na balíček Top Víkend. U služeb určených firemním zákazníkům byl zase velký zájem o službu VPN Nonstop - volání zdarma v rámci firmy.

"V oblasti Internetu a datových služeb se nám v loňském roce podařilo stát se motorem rozvoje trhu. Uvedení služby Eurotel Data Nonstop přispělo ke zvýšení penetrace připojení na Internet v České republice," dodal Terrence Valeski. "Samotné uvedení služby ale ke spokojenosti zákazníků nestačí. Proto našim zákazníkům poskytujeme také širokou nabídku hardwaru pro připojení na Internet za vysoce konkurenční ceny, a především unikátní podporu zákazníkům, kterou poskytujeme prostřednictvím datových specialistů na našich značkových prodejnách a husté sítě implementačních partnerů." Na konci roku 2003 využívalo službu Eurotel Data Nonstop 31 842 zákazníků společnosti Eurotel.

Eurotel má nyní i nejvyšší počet GPRS a MMS roamingových partnerů - 75 ve 48 zemích. Má také nejvyšší počet roamingových partnerů - 331 provozních partnerů ve 134 zemích.

Diskuze (52) Další článek: 2004: Kapesní počítače jsou po smrti

Témata článku: EU, GAA, Volný víkend, Vedoucí pozice, Euro, Mil, Čistý zisk, ZiskSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
The Jordan Challenge se vrací i do letošního ročníku NBA 2K23. Podívejte se na trailer

The Jordan Challenge se vrací i do letošního ročníku NBA 2K23. Podívejte se na trailer

Po dlouhých 12 letech se populární režim vrací na scénu.

Michal Maliarov
NBA 2K232K Games
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v srpnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

Xiaomi Mix Fold 2 je skládačka s tenkým tělem. Skvělou výbavu podtrhuje fotoaparát Leica

** Xiaomi představilo svůj druhý skládací smartphone ** Vylepšil co mohl, dostal nový typ displeje a fotoaparát Leica ** Zatím je dostupný pouze v Číně

Martin Miksa
Skládací konstrukceLeicaVlajková loď
Vyzkoušeli jsme betu One UI 5 nad Androidem 13. Novinek je mnoho, další budou přibývat

Vyzkoušeli jsme betu One UI 5 nad Androidem 13. Novinek je mnoho, další budou přibývat

** Samsung spustil betaverzi One UI 5 nad Androidem 13 ** Beta funguje v Německu, Koreji a v USA, ale stáhnout si ji můžete i vy ** Vy jsme si ji už vyzkoušeli a přidáváme kompletní přehled změn

Martin Chroust
One UIBeta
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView