Fast Pair: Google naučil Android 6.0+ rychlé párování pomocí Bluetooth LE

Google na svém vývojářském webu oznámil nové zrychlené párování Fast Pair, které primárně slouží k rychlému párování bezdrátových sluchátek. Funkce primárně přichází jako odpověď k jednoduchému párování AirPods k iPhonům, které stačí s nabíjecím pouzdrem jen přiblížit k telefonu. Podobně jednoduše nyní připojíte bezdrátová sluchátka i u novějších verzí Androidu.

Jak to celé funguje? Smartphony s Fast Pair používají Bluetooth LE (Low Energy) pro režimy „advertising“ a „discovery“, pro samotné párování je použito plnohodnotné Bluetooth. Systém Android skenuje vysílání Bluetooth LE v blízkosti telefonu (tzv. Nearby), a jakmile obdrží Fast Pair packet, pošle jej na servery Googlu, aby získal zpět produktovou fotku zařízení, název a případnou doplňkovou aplikaci. Uživateli se zobrazí notifikace s nejvyšší prioritou „Stiskněte pro párování“, a po kliknutí dojde k samotnému ustavení spojení.

Google nový způsob párování označuje jako jednoduchý a bezpečný, výrobcům sluchátek se navíc přímo v telefonu zobrazí fotka produktu a doporučí stažení companion aplikace. Funkce Fast Pair je v současné době k dispozici u sluchátek Google Pixel Buds, Libratone Q Adapt On-Ear a brzy také u Plantronics Voyager 8200. Z toho vyplývá i to, že sluchátka musejí mít „v sobě“ speciální párovací režim, Fast Pair tedy se staršími Bluetooth sluchátky není zpětně kompatibilní.

Pro využití Fast Pair na vašem Androidu je třeba, abyste měli nainstalovány Služby Google ve verzi 11.7 a vyšší, a zároveň disponovali alespoň Androidem 6.0 Marshmallow.

Jak rychlé je párování Fast Pair na Androidu?Zdroj Android-Developers

Diskuze (6) Další článek: iPhone X kraluje listopadovému ceníku Vodafonu, 64GB verze vyjde na 30 tisíc

Témata článku: Google, , , , , , , , , , , , Současná doba, PAI, Nejvyšší priorita, Pixel Buds A, Nový způsob, Voyager, Blue, Companion, Rychlé párování, Bluetooth Le, Služba Google, Jednoduché párování, Libra,