Finta: jak sejmout obrazovku na navigacích TomTom

Tuto radu sice nejspíš využijí hlavně redaktoři časopisů, kteří se chystají na recenze navigátorů TomTom, ale třeba se někdy může hodit i uživatelům. Existuje velmi snadný postup, jak uložit obrazovku navigace do grafického souboru BMP.

Určitě zapomeňte na fotoaparáty. Dobrou fotku barevného displeje snad ani nejde udělat, a to máme v tomto oboru mnoho let praxi. Existují různé finty: fotit v noci, nastavit menší rozlišení, zaostřit pár centimetrů před... Nikdy z toho ale nevyjde nic lepšího než třeba tohle:

 

Zkuste raději tento postup. Připojte se k paměti TomTomu z počítače, anebo vložte paměťovou kartu do čtečky. V kořenové složce paměti prostřednictvím správce souborů vytvořte složku s názvem screen. Do této složky potom nakopírujte nebo přímo vytvořte prázdný soubor s názvem capture (bez přípony).

Pokud nevíte, jak prázdný soubor vytvořit, stáhněte si ho z této adresy (pomocí volby Uložit cíl jako...), uložte na disk rozpalte z archivu ZIP.

To je vážně všechno. Odpojte TomTom od počítače, zapněte ho a zkuste sáhnout na místo, kde je znak + pro ovládání měřítka mapy. Ozve se zvuk napodobující závěrku fotoaparátu a snímek ve formátu BMP se uloží do paměti, do složky screen, odkud ho potom můžete stáhnout. V případě, kdyby tento postup nefungoval, vyzkoušejte ještě sáhnout do druhého rohu displeje. Případně také TomTom vypnout a zapnout.

Takhle displej TomTomu nikdy nevyfotíte:

Klepněte pro větší obrázek

Garminy Nüvi mají přímo v nabídce volbu pro snímání obrazovek. Když je aktivní, stačí pro sejmutí obrázku stisknout hlavní vypínač. U starších navigátorů této značky se ke stejnému účelu dal použít freewarový program Garmin xImage, už se to ale neobešlo bez počítače.

Diskuze (4) Další článek: Sony Ericsson K800i: výborný přehrávač videa (video)

Témata článku: Fin, Obraz, Tom, Obr, Jak


Určitě si přečtěte

Air Bank vylepšuje aplikaci. Přidává některé funkce z internetového bankovnictví
Jan Láska
Air BankMobilní bankovnictvíMobilní aplikace
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze