Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou jasná. Níže najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď. Výjimkou je pouze poslední extraobtížná hádanka, u které zvítězí ten, kdo najde správné místo jako první. Může ho do diskuze napsat bez náznaků.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Jen pro tvrďáky

Stejně jako v předchozích dílech fotohádanek nabídneme i jeden extraobtížný obrázek. Není na něm žádný známý objekt, nedá se moc čeho chytit. Váš úkol je ale stejný: najít na mapách Googlu nebo pomocí programu Google Earth místo, kde byl tento letecký snímek pořízen. Pokud najdete, napište tentokrát odpověď hned do diskuze pod článkem. Samozřejmě můžete spolupracovat a sdělovat si v diskuzi různé indicie.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Vrchol hory Říp. Jedno z nejvýznamnějších míst české historie se nachází nedaleko Roudnice nad Labem. Uprostřed roviny vystupuje 456 m vysoká hora Říp. Na jejím vrcholu najdeme románskou rotundu sv. Jiří.

2. Objekt společné výuky Univerzity Hradec Králové. V roce 1997 dostala Univerzita Hradec Králové do užívání novou, značně netradiční, budovu, která svým pojetím navazuje na tradici cihlových staveb Josefa Gočára a přitom okolí zaujme nevídaným množstvím použitých oken a okýnek.

3. Vodní dílo Nové Mlýny. Na jihu Moravy leží na soutoku řek Dyje, Jihlava a Svratka rozsáhlá soustava tří vodních nádrží. Každá z těchto nádrží má jinou funkci – a to jako přírodní rezervace, rekreační nebo hospodářská vodní plocha. Celková rozloha je 3 226 hektarů.

4. Strahovský tunel a tunel Mrázovka. Jedna z důležitých dopravních staveb v Praze je komplex Strahovského tunelu a tunelu Mrázovka. Podzemím jsou tak díky tubusům dlouhým přes 3,2 km spojeny Radlice s Břevnovem.

5. Eurotunel, Francie. Od listopadu 1994 spojuje francouzské Callais a anglický Folkestone železniční tunel pod Lamanšským průlivem. Značně tak usnadňuje i urychluje dopravu mezi těmito státy. Na obrázku je pak zobrazena vstupní část na francouzské straně.

Diskuze (18) Další článek: LG KF300: stylovka i pro slabé oči (test)

Témata článku: Česko, Let, Foto, Podzemí, Roudnice nad Labem, Svět, Vodní nádrž, Celková rozloha, Tvrďák, Přírodní rezervace, Letecký snímek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Co nezvládl Apple, dokázali Číňané. Nabíječka AirPower je na světě, ale nese značku Xiaomi
David Polesný
Nabíjecí podložkaBezdrátové nabíjení
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz