Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou jasná. Níže najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď. Výjimkou je pouze poslední extraobtížná hádanka, u které zvítězí ten, kdo najde správné místo jako první. Může ho do diskuze napsat bez náznaků.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Jen pro tvrďáky

Stejně jako v předchozích dílech fotohádanek nabídneme i jeden extraobtížný obrázek. Není na něm žádný známý objekt, nedá se moc čeho chytit. Váš úkol je ale stejný: najít na mapách Googlu nebo pomocí programu Google Earth místo, kde byl tento letecký snímek pořízen. Pokud najdete, napište tentokrát odpověď hned do diskuze pod článkem. Samozřejmě můžete spolupracovat a sdělovat si v diskuzi různé indicie.

Správné odpovědi z minulého kola

1. Hotel Praha, Praha. Od roku 1981 stojí na území Prahy 6 luxusní hotelový komplex, který zabírá neuvěřitelných osm hektarů a nabízí překrásný výhled na Pražský hrad. Postaven byl původně jako soukromý hotel pro státní návštěvy bývalého režimu.

2. Skokanské můstky Harrachov. Krkonošské město Harrachov je známé nejenom výrobou skla, ale také skokanským areálem, kde se pravidelně pořádají světové poháry ve skocích a letech na lyžích. První skokanský můstek pochází již z roku 1920.

3. Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Nedaleko Přelouče se nachází nejstarší velký hřebčín na světě. Existuje již od roku 1563. Více než čtyři sta let se zde chová slavný Starokladrubský kůň.

4. Větrná farma Ostružná. V Ramzovském sedle mezi Hrubým Jeseníkem a Rychlebskými horami stojí od roku 1994 celkem šest 39 metrů vysokých větrných elektráren. Jejich celkový instalovaný výkon je roven 3 MW.

5. Jaderná elektrárna Černobyl, Ukrajina. Zařízení, které se nechvalně zapsalo do historie jaderné energetiky, stojí na severu Ukrajiny u hranic s Běloruskem. Dne 26. dubna 1986 zde došlo k výbuchu čtvrtého bloku, zatím nejhorší jaderné havárii v historii.

6. Ranč ve tvaru kytary v americké Alabamě

Diskuze (22) Další článek: GPS komunikátor pro dřevorubce

Témata článku: Let, Harrachov, Česko, Letecký snímek, Pražský hrad, Svět, Foto, Můstek, Tvrďák


Určitě si přečtěte

Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej