Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Uranový důl Rožná, Dolní Rožínka. V dole roku 1958 začala a až dodnes trvá těžba uraninitu. Roční produkce je okolo čtyř set tun.

2. Gröbeho vila, Praha. V areálu Havlíčkových sadů stojí dvoupatrová novorenesanční vila z konce devatenáctého století. V roce 2003 a 2004 byla kompletně zrekonstruována a dnes slouží jako školicí středisko.

3. Mohyla míru. Nedaleko Brna, na místě, kde proběhla slavná bitva tří císařů u Slavkova, stojí mohyla postavená na počest obětem Napoleonovy vítězné bitvy.

4. Dostihové závodiště Pardubice. V tomto areálu se konají jedny z nejtěžších a nejatraktivnějších dostihů v Evropě – Velká pardubická. Tato soutěž se zde poprvé objevila roku 1874, přičemž samotné závodiště má více jak stopadesátiletou tradici.

5. Koncentrační tábor Buchenwald, Německo. Jednu ze smutných historických památek nalezneme nedaleko města Výmar v Německu. Během války těmito místy prošlo čtvrt miliónu vězňů, z toho 56 tisíc jich zde zahynulo.

Diskuze (20) Další článek: Nechte vyniknout vaše fotomobily

Témata článku: Těžba, Napoleon, Foto, Let, Česko, Svět


Určitě si přečtěte

Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin