Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

 

1. Černá hora, Krkonoše. Nepřehlédnutelným prvkem východních Krkonoš je vysílač na Černé hoře. Nedaleko se také nalézá menší rozhledna zbudovaná ze sloupu původní lanovky a konečná stanice nové kabinkové lanovky.

2. Náměstí Republiky v Plzni. Na tomto náměstí, v době založení jenom z největších v Evropě, stojí mimo jiné katedrála svatého Bartoloměje - gotický trojlodní chrám s nejvyšší kostelní věží v ČR (102,26 m).

3. Farma Bolka Polívky. Ve vesničce Olšany si valašský král Bolek Polívka vybudoval usedlost, kam si může kdokoli přijít zajezdit na koni, dobře se najíst a hlavně se pobavit.

4. Přehradní nádrž Vír. Na řece Svratce byla roku 1958 uvedena do provozu přehrada, která vodou zásobuje Novoměstsko, Bystřicko, Žďársko a v poslední době i Brno. Součástí přehrady je také malá hydroelektrárna.

5. Ciutat de les Arts i les Ciències, Valencie, Španělsko. Španělské národní muzeum ve Valencii není pouze ukázkou překrásné architektury Santiaga Calatravy, ale hlavně obrovským areálem obsahujícím mimo jiné největší akvárium v Evropě, operu, planetárium nebo technické muzeum.

Diskuze (31) Další článek: T-Mobile má spoustu volných minut pro podnikatele

Témata článku: Národní muzeum, Valencie, Let, Katedrála, Svět, Česko, Akvárium, Foto, Černá Hora, Náměstí Republiky


Určitě si přečtěte

Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze