Fotohádanky: Poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Air restaurant, Petrovice. Netradiční večeři si můžete užít v Petrovicích poblíž Ústí nad Labem, kde jako restaurace slouží vyřazený stroj TU 104.

2. Sanatoria Klimkovice. Od roku 1994 se ve zdejších lázních lidé koupou v unikátní jodobromové vodě, prospěšné pro celý organismus.

3. Přírodní divadlo Konopiště. V areálu konopišťského parku, obklopeno zelení a rybníkem, se nalézá přírodní divadlo pro pět tisíc lidí.

4. Fakultní nemocnice v Motole, Praha. Největší zdravotnické zařízení v Česku nabídne 2 410 lůžek a množství specializovaných pracovišť. Ročně ošetří až 860 tisíc pacientů ambulantně a 70 tisíc na lůžku.

5. Cathedral of Brasília, Brazílie. Z roku 1970 pochází architektonicky zajímavá budova katedrály v hlavním městě Brazílie. Kostru stavby ve tvaru hyperboloidu tvoří šestnáct totožných betonových nosníků, jinak je budova celá prosklená.

Diskuze (23) Další článek: Nové iGo Amigo: všechno překreslit, všechno zjednodušit (oživeno)

Témata článku: Zdravotnické zařízení, Petrovice, Let, Svět, Foto, Česko


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety