Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. GoJa Music Hall, Praha. Moderní dominantou Výstaviště Praha-Holešovice je stavba ve tvaru pyramidy. Základna měří téměř padesát metrů, výška je pak čtyřicet metrů. Budova byla postavena v roce 1991 a dnes slouží pro muzikálová i divadelní představení.

2. Dostihová dráha Slušovice. Patří k nejmladším v republice. V provozu je od roku 1981, kdy nahradila dráhu ve Vizovicích. K zajímavostem patří, že 1 510 metrů dlouhý okruh má jako jediný v ČR klopené oblouky.

3. Větrná farma U tří pánů. Od roku 2006 mají obyvatelé Teplic a okolí výhled na 85 metrů vysoké stožáry větrných elektráren na nedalekém Vrchu tří pánů. Celkový instalovaný výkon je 6 MW.

4. Luční bouda. Jedna z nejstarších a největších horských bud v ČR se nalézá ve vrcholové části Krkonoš. První zmínky o její existenci sahají až do roku 1623. Za dobu své existence prošla mnoha přestavbami, přičemž dnes nabízí 150 lůžek.

5. Vodní most Magdeburg, Německo. Nad řekou Labe vede od roku 2003 unikátní most, který neslouží automobilové, ale lodní dopravě. Jeho délka je 918 m, což ho pasuje do role největší stavby tohoto typu na světě. Výrazně tak usnadňuje plavbu z Berlína do Hannoveru.

Diskuze (36) Další článek: IGo Amigo a Navon N470: zjednodušit! (megatest)

Témata článku: Přestavba, Let, Svět, Holešovice, Foto, Česko, RajhradVychází Ubuntu 21.10. Má nové aplikace i funkce, avšak krátký život
Lukáš Václavík
UbuntuOperační systémyLinux
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
DNA na kapslích prozradí výrobce, pašeráky a dealery drog

DNA na kapslích prozradí výrobce, pašeráky a dealery drog

** Z povrchu kapslí s ilegálně vyráběnými drogami se nedají sejmout otisky prstů ** Australští vědci však uspěli se sejmutím otisku DNA čili DNA fingerprintu ** K zanechání spolehlivě identifikovatelné stopy stačí, aby se člověk dotýkal povrchu kapsle pouhých 15 vteřin.

Jaroslav Petr
DrogyKriminalitaDNA
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení