Fotohádanky: poznáte Česko a svět z letadla?

Pravidla fotohádanek jsou stále stejná. V článku najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena.

Jak odpovídat

Do diskuze k jednotlivým snímkům pište pouze náznaky, nikdy přímo název místa nebo jeho souřadnice. Uveďte jen malou nápovědu, ze které bude jasné, že znáte odpověď, ale ostatní zároveň nebudou připraveni o motivaci hledat.

Příklad: Vůbec první fotohádanka ukazovala kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Ždáru nad Sázavou. Do diskuze by potom mohlo přijít například: Architekta pozval opat Václav Vejmluva; Ještě dělal Křtiny, Rajhrad a tak dále; Unesco.

Chceme zkrátka, abyste ostatním hned neprozrazovali správnou odpověď.

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Googlu.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu složitější hádanku. Tentokrát se hledá na celém světě, rovněž na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

Správné odpovědi z minulého kola

1. Staré Bělidlo. Děj legendárního díla Babička od Boženy Němcové se odehrával ve východních Čechách, poblíž města Ratibořice. Dnes vede celým údolím naučná stezka, na které je možno zhlédnout většinu míst v knížce zmíněných.

2. Let Kunovice. Současný výrobní areál tradičního českého výrobce letadel vznikl v 50. letech a od té doby se ve zdejších dílnách zrodila řada legendárních strojů – například dodnes populární větroň L-13 Blaník, cvičný letoun L-29 Delfín nebo v zemědělství používaný Z-37 Čmelák.

3. Křižíkova fontána. U příležitosti jubilejní zemské výstavy v roce 1891 byla na výstavišti v Holešovicích postavena pozoruhodná osvětlená a ozvučená fontána. Celkem ji tvoří tři tisíce trysek, padesát čerpadel a osvětlení zajišťuje 1 248 podvodních reflektorů.

4. Army Park Ořechov u Brna. Dříve zde bylo vojenské území, ve kterém se nacházely rakety pro obranu Brna. Dnes je místo přístupné veřejnosti, která si zde může prohlédnout vojensko-historický skanzen AČR a ČSLA, podzemní objekty včetně originálního vybavení nebo se třeba projet v obrněném transportéru.

5. Gateshead Millenium Bridge, Velká Británie. Jediný výklopný most na světě spojuje města Newcastle upon Tyne a Gateshead. Pokud pod mostem potřebuje proplout loď, most se díky dvěma obřím kloubům naklopí a vytvoří tak dostatek prostoru i pro větší plavidla.

Diskuze (19) Další článek: Nokia N97: interaktivní demo

Témata článku: Rajhrad, Svět, Foto, Křižík, Let, Česko


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 23

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny