Fotohádanky: vyhrajte bluetoothový GPS modul (oživeno)

Pravidla fotohádanek jsou jasná. Níže najdete snímky z internetových leteckých map a vaším úkolem je poznat nebo najít místa, která jsou na nich zobrazena. Tentokrát jsme se fotohádanky rozhodli oživit soutěží, můžete vyhrát bluetoothový GPS modul. Ale postupně...

Dnešní fotohádanky

Čtyři snímky můžete hledat v internetových mapách Mapy.cz.

Jedna trochu složitější

Pokud by se někomu obrázky zdály příliš jednoduché, pokaždé připravíme ještě jednu lahůdku. Tentokrát se ale bude hledat na celém světě, na mapách Googlu. Kde je následující místo?

 

A teď slibovaná soutěž

Marek Lutonský

Začnu trochu zeširoka. Inspirací pro fotohádanky na Navigovat.cz byl web GoogleEarthing. Nyní už bohužel není přiliš aktivní. Stejně jako v našem seriálu se i na něm objevovaly kousky leteckých map a návštěvníci měli v programu Google Earth najít souřadnice místa, kde byly pořízeny. Jenže zatímco na Navigovat se snažíme ukazovat místa, která jsou alespoň trochu známá, hádanky na GoogleEarthing byly extrémně obtížné. Musely se velmi pozorně hledat různé indicie a potom detailně prohledávat povrch Země.

Vyzkoušejme to i u nás. Najděte, kde byl na Zemi vyfocen následující snímek. Zdrojem byly letecké mapy Google Maps, prohledávání světa je ale pohodlnější a rychlejší v programu Google Earth.


Abyste se mohli pěkně rozhlédnout, obrázek jsem nechal ve větším rozlišení

Předpokládám, že nikdo se na fotku nepodívá a neřekne „Je to tady“. Bude možná potřeba kolektivní práce, tipování lokality – diskuze je vám otevřená.

Kdo do diskuze jako první vloží adresu, která se na Google Mapách odkáže na místo, kde byl snímek pořízen, vyhraje bluetoothový GPS modul. Abychom vás mohli kontaktovat, v příspěvku nezapomeňte uvést svůj e-mail.

Je možné, že správné místo nikdo nenajde. Zatím nemám přesně rozmyšleno, jak budeme pokračovat. Nevím, jestli sáhnu k drobné nápovědě, nebo zda po nějaké době obrázek stáhnu a nabídnu nějaký jiný. Ani jestli to bude za týden nebo za delší dobu. Uvidíme podle průběhu soutěže.

Poznámka k výhře: GPS modul je sice takřka nový, ale prováděli jsme s ním určité testy, takže už byl vybalen z krabice. Z pohledu funkčnosti to na něm samozřejmě nezanechalo žádnou stopu. Nebudu ani zapírat, že jsem uklízel zásuvky, objevil ho tam takřka zapomenutý a rozhodl se ho použít pro tuto soutěž.

Soutěže se může zúčastnit každý návštěvník tohoto webu, který má bydliště v České republice, nebo si zajistí českou adresu, na kterou zašleme případnou výhru.

Oživeno: Doufal jsem, že hádanka zůstane nevyřešená alespoň několik dnů – vydržela ale jen několik hodin, viz diskuze. Výherci samozřejmě gratuluji, dostane od nás bluetoothový GPS modul. Ale protože je ještě ráno, můžeme pokračovat dál. Výhrou tentokrát nebude GPS modul, mé šuplíky nejsou bezedné, ale přesto může trochu motivovat pěkné plechové transportní pouzdro na CD z krabice s propagačními předměty časopisu Mobility a webu MobilMania. Pravidla jsou stejná jako v předchozím případě. Věřím, že následující obrázek vydrží trochu déle:

Správné odpovědi z minulého kola

1. Vila Tugendhat. Bezesporu nejslavnější vila na našem území se nachází v brněnské části Černá Pole. Stavba pochází z dílny německého architekta Ludwiga Miese. V roce 2001 byla vila Tugendhat zapsána do listiny UNESCO.

2. Excalibur City Hatě. Toto místo na cestě mezi Znojmem a Vídní se také proslavilo svojí architekturou, ale bohužel spíše nechvalně. Často je totiž nazýváno jako nejošklivější stavba či největší kýč v Česku.

3. Stanice metra Střížkov. Nově zbudovaná stanice metra na pražském Proseku je unikátní svojí prosklenou konstrukcí, kterou nesou dva nosníky o rozpětí 150 m a průměru 1,5 m.

4. Žďákovský most. Na jihu Čech se přes Vltavu a Orlickou přehradu rozpíná největší plnostěnný dvoukloubový ocelový obloukový most, kterému se mimo jiné v roce 2001 dostalo ocenění Most století. Délka mostu je 542,91 m. Vozovka je pak umístěna 50 m nad hladinou a 100 m nad dnem Vltavy.

5. Theme Building, Los Angeles, USA. Dominantou mezinárodního letiště Los Angeles je budova podobná létajícímu talíři na čtyřech nohách. Postavena byla již v roce 1961 a dnes slouží jako restaurace.

Diskuze (67) Další článek: Upirátili jsme pro vás časopis Aktivně

Témata článku: GPS, Bluetoot, Vozovka, Foto, Střížkov, Modul, Mezinárodní letiště, Prosek, BLU


Určitě si přečtěte