Garmin a hromada novinek, třeba Oregon pro golfisty

V Las Vegas se právě koná každoroční veletrh spotřební elektroniky CES, na kterém mnozí výrobci představují své novinky. Jedním z nich je Garmin s několika novými navigačním přístroji a službami.

Garmin Zumo 660 je přenosná navigace pro použití na motocyklu. Funkčně připomíná autonavigace Nüvi 7xx, po fyzické stránce zase odolné Nüvi 550. Na pohled mi ale přístroj přijde méně odolný než předchozí modely z řady Zumo.

Klepněte pro větší obrázek
Garmin Zumo 660: na motorku

Garmin Nüvi 855 a 885T jsou navigace do auta. Charakterizoval bych je jako kombinaci osmistovkové řady (hlasové ovládání) se sedmistovkovou (asistent pro jízdu v pruzích). Model 885T má Bluetooth a vylepšenou podporu MSN Direct Services, tyto funkce Nüvi 855 chybí. Osobně ale mnoho inovací nevidím, tohle by jiní výrobci možná vyřešili novým firmwarem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nüvi 855/885T: nic moc nového • Garmin Approach G5 pro golfisty

Garmin Approach G5 vypadá jako turistický Garmin Oregon, je to však jednoúčelový navigační počítač pro golfisty. Obsahuje databáze tisíců golfových hřišť v USA, lze prohlížeč jejich tvar, odečítat vzdálenosti, evidovat hry až čtyř hráčů. Obrázek si můžete prohlédnout výše, následuje video:

Na Garmin Ecoroute se dlouho čekalo. Je to chystaná aktualizace firmwaru vybraných autonavigací, která jim přidá možnost vypočítat ekonomickou trasu - vedle současné nejrychlejší a nejkratší. Na webu www.garmin.com/ecoroute by se měl časem objevit seznam kompatibilních zařízení. Garmin navíc bude monitorovat spotřebu paliva, součástí by mohla být i kniha jízd, uvidíme jak použitelná.

Klepněte pro větší obrázek
Obrázek displeje: Garmin zřejmě ukáže, kolik paliva ekonomický režim ušetří

O službě Garmin nuMaps Lifetime se šuškalo už před několika měsíci. Jedná se o nabídku doživotní aktualizace navigačních map. Stačí jednou zaplatit a každého čtvrt roku si pak stáhnout nové mapy. Podrobnosti najdete na webu www.garmin.com/numapslifetime, v případě evropské mapy City Navigator Europe NT bude tato služba stát 140 dolarů (2 700 Kč).  Aktualizace budou probíhat přes internet, Garmin konečně přestává trvat na distribuci fyzických nosičů dat. Služba Garmin nuMaps Lifetime bude spuštěna 21. ledna 2008.

Diskuze (25) Další článek: ČTÚ sníží cenu propojovacích poplatků o třetinu. Čeká nás levnější volání?

Témata článku: Oregon, Každoroční veletrh, Kniha jízd, Hromada, Nov, Golf, Fyzický nosičJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny