Garmin Oregon už za 8 990 Kč

Garmin dnes vydal oficiální českou zprávu o uvedení nového turistického navigačního přístroje Oregon. Níže najdete její kompletní znění, vybírám nejzajímavější části, například ceny:

  • Garmin Oregon 200: 8 990 Kč
  • Garmin Oregon 300: 10 490 Kč
  • Garmin Oregon 400: 13 490 Kč
  • Dostupnost všech modelů začátkem srpna
  • Garmin Oregon 400 obsahuje topomapu celé Evropy v měřítku 1:100 000

Tisková zpráva

Praha 15. července 2008 - První turistická GPS navigace Garmin s intuitivním rozhraním dotykové obrazovky právě přichází na trh. Navigační přístroje Oregon 400/300/200 budou podle výhradního prodejce pro Českou republiku, společnosti Picodas Praha, k dispozici také ve verzích s nedávno ohlášenou profesionální turistickou mapou TOPO Czech 2Pro.

Navigace kombinuje intuitivní rozhraní dotykového displeje s odolnou robustní konstrukcí a širokou možností mapování. Oregon nabídne množství a rozsah funkcí podle zvolené varianty. Zatímco verze 400 nabízí v paměti předehranou unikátní celoevropskou turistickou mapu v měřítku 1:100 000 a zaujme především turisty a vyznavače outdoorových aktivit, kteří se pohybují po celém území Evropy, Oregon 300 je k dispozici s podrobnou turistickou mapou České republiky a základní reliéfní mapou Evropy. Nejjednodušší model, Oregon 200 je plnohodnotnou navigací, včetně podrobných turistických map ČR, oproti vyspělejším navigacím ale není vybaven elektronickými čidly náměrového kompasu a barometrického výškoměru.

"Vysoce kvalitní displej Oregonu citlivě reaguje na dotyk prstu, ale je rovněž odolný vůči rozmarům přírody," uvedl u příležitosti celosvětové premiéry viceprezident Garminu pro prodej Dan Bartel. "Díky nové funkci HotFix™, která automaticky počítá a ukládá důležitá satelitní data, reaguje Oregon v autě, na moři nebo i v horách ještě rychleji než bylo dosud u GPS navigací zvykem a uživatelům vypočítá pozici, aniž by museli dlouho čekat na zpracování signálu z družice."

Model Oregon 400 disponuje vestavěnou topografickou mapou Evropy v měřítku 1:100 000. "To je pro zákazníky lákavá nabídka, až dosud museli totiž dokupovat mapy pro každou zemi zvlášť," doplňuje Marketing Manager společnosti Picodas Praha, Ing. Ivo Steiner. "S Oregonem je daleko snazší geocaching, uživatel má k dispozici informace o lokalitě, terénu, tipech a případných problémech. Uživatelé Garminu mají široké zájmy; proto Oregon umožňuje nastavení pěti profilů: automobilový, námořní, rekreace, fitness nebo Geocaching."

Navigace budou v České republice v prodeji od posledního týdne července za 8990.- Kč (model 200), resp. 10 490.- a 13 490.- Kč (provedení 300 a 400). Kompletní modelová řada bude u nás k dispozici začátkem srpna 2008.

Diskuze (18) Další článek: Operátoři okrádají lidi, regulace pokračují

Témata článku: Oregon, Lákavá nabídka, Předehra, Výhradní prodejce


Určitě si přečtěte

Android 12: Nainstalovali jsme první preview, tady jsou hlavní novinky
Filip KůželVladislav Kluska
Android 12Video
Nejlepší univerzální tarif za tři stovky. Vodafone se spojil s Kauflandem
Lukáš Václavík
Tarify a mobilní službyVodafone
Hodinky Huawei se naučily instalovat aplikace a reagovat na notifikace. Ale…
Filip Kůžel
Polochytré hodinkyTýden mobilně
Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

Vybíráme 13 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 13 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 27

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
T-Mobile ztratil 140 tisíc zákazníků, mizí mu předplacenkáři. Na tržbách si ale polepšil
Jan Láska
StatistikaHospodaření a financeT-Mobile