Google má problém. Několika Pixelům 2 XL se už za týden vypálil OLED displej

V USA probíhá v několika redakcích testování nových Pixelů 2 XL, ovšem některé modely spojuje jeden nelichotivý problém - vypalování OLED displeje. A to již jen po týdnu běžného používání. Google na vypálení displejů zareagoval po svém, celou situaci „intenzivně vyšetřuje“.

Jako první s celou záležitostí vyšel na povrch web Androidcentral. Na redakčním telefonu se už po týdnu objevil vypálený řádek se softwarovými ovladači. Ten je vidět na fotografii níže, zejména na šedém podkladu. Aby toho nebylo málo, tak displej Pixelu 2 XL dostává v recenzích negativní ohlasy za „blátivé“ barvy a zrnité textury viditelné při horším osvětlení. Např. bílé ikony v notifikačním panelu přecházejí od zelené až po červenou.

Vypalování displejů bylo typické pro OLED panely první generace, které byly použity např. u Samsungů Galaxy S a Galaxy S II. Dnes je na tom situace daleko lépe, vypálení displejů se objevuje zřídkakdy. A pokud se objeví, tak až v horizontu řady měsíců, resp. let. The Verge za nekvalitní obraz viní divizi LG Display, u menšího Pixelu 2, u něhož dodává displeje Samsung, se podobné problémy neobjevily.

Takové jsou smartphony řady Google Pixel 2: 

Vypálení displeje po sedmi dnech běžného používání ukazuje na výrobní chybu, která bude pokryta zárukou při reklamaci. Google se k celé situaci vyjádřil takto: „Displej Pixelu 2 XL byl navržen s pokročilou technologií POLED včetně rozlišení QHD+, širokého barevného gamutu a vysokého kontrastu pro přirozené a krásné barvy a vykreslování. Všechny naše produkty jsme podstoupili rozsáhlým testováním kvality ještě před jejich uvedením a to při vyrobení každého kusu. Ohlasy ohledně displeje aktivně zkoumáme.“

Via Phonearena

Diskuze (34) Další článek: Xperia XZ Premium dostává Android Oreo. Telefon získá i funkci 3D Creator

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Spekulace, Google, Ostatní, USA, Displeje, OLED, Negativní ohlas, Celá situace, News, První generace, Google +, Softwarový ovladač, OLED displej, Oled panel, Malý pixel, Nový pixel, Horizont, Šedý podklad, Vypálení, Vysoký kontrast, Přirozená barva, Špatné osvětlení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

RECENZE: Xiaomi Mi 11 – žhavý reparát na dvě jedničky

**QHD+ displej se 120Hz frekvencí patří k nejlepším na trhu **Když telefonu dojde šťava, oceníte 55W (50W bezdrátové) dobíjení **Při hraní her či delším natáčení 4K s telefonem i (ne)příjemně vytopíte

Milan Měchura | 12

Milan Měchura
Bezdrátové nabíjeníVlajková loďRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 21

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin
Air Bank vylepšuje aplikaci. Přidává některé funkce z internetového bankovnictví
Jan Láska
Air BankMobilní bankovnictvíMobilní aplikace
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze