Google nabízí mobilní RSS

Víte o tom, že kromě klasických „desktopových“ čteček RSS kanálů existují i specializované nástroje dostupné on-line na internetu z jakéhokoliv počítače na světě? Jednu z takových služeb provozuje i společnost Google pod názvem Google Reader. Před několika dny navíc Google zpřístupnil obsah čtečky i uživatelům mobilních telefonů.

Mobilní čtečka je jen optimalizovaným exportem ze stávající internetové aplikace, kterou najdete na adrese http://reader.google.com. Vzhledem k jednoduchosti mobilní verze je tato adresa také jediným místem, z něhož je zatím možné konfigurovat zobrazované RSS kanály. A jak se z mobilního telefonu k RSS obsahu dostat? Stačí do adresního řádku prohlížeče zadat adresu http://www.google.com/reader/m a přihlásit se ke svému účtu na Googlu.

   
Přihlášení • seznam zpráv • složky ("nálepky") • článek

Po přihlášení se vám zobrazí přehled nejnovějších zpráv, pomocí odkazů na stránce si můžete prohlížet články nebo listovat v sekcích Readeru. Protože je čtečka jakýmsi zjednodušeným textovým výpisem, postačí vám i obyčejný telefon, není potřeba být vlastníkem smartphonu.

Diskuze (1) Další článek: Sony Ericsson představil vodotěsný mobil

Témata článku: Google, Google, RSS, Mobil, Google +, MOBI


Určitě si přečtěte