Google: novinky v Latitude a čísla popisná v mapách

Očekávám, kdy nás začnete pranýřovat za neustálé zprávy o Googlu. Nedá se nic dělat, právě Google chrlí jednu novinku za druhou a rozhodně vás o ně chceme ochudit. Tentokrát Google přidal několik nových funkcí do své služby Latitude, kterou jsme vám již blíže představili.

Shrnuto jednou větou, Latitude slouží ke sledování polohy vašich známých a přátel, samozřejmě s jejich souhlasem. V mapě ihned vidíte, kde se kdo nachází. Služba vyžaduje pro ideální fungování mobilní datové přenosy a telefon s nainstalovaným klientem nebo spuštěnou speciální webovou stránkou, to v případě iPhonu.

 
Ukázka služby Latitude v praxi

Google nyní přišel s dvojicí zlepšení: především nabízí možnost záznamu vaší polohy s následnou archivací a zpětného vyvolání. Google vás bude jednoduše stopovat, co s takovým záznamem uděláte, nechává na vás.

 
Novinky v Google Latitude: záznam trasy

Zajímavější jsou upozornění. A opět jednoduše - Google vám pošle email nebo textovku ve chvíli, kdy se ve vaší blízkosti objeví někdo z přátel. Aby vám ale zpráva nepřicházela od vašich spolupracovníků během pracovního dne, využívá Google chytrou filtraci rutinních tras a činností. Eliminuje tedy upozornění během vaší cesty do práce s lidmi, se kterými se stýkáte neustále a podobně. Google přitom nesleduje pouze vaši pozici, ale i čas, ve kterém se rutinní činnosti opakují. Tato funkce pak vyžaduje aktivaci záznamu historie.

Další novinka nesouvisí přímo s Latitude, ale s Google mapami. Databáze již obsahuje, a zde se přiznám, že nevím přesně jak dlouho, čísla popisná a orientační nejen ve velkých městech, ale i v nejmenších vesničkách. Při hledání původu databáze vše směřuje ke společnosti CEDA, která dodává mapové podklady Tele Atlasu a ten je dále postupuje Googlu. Důvod pátrání je prostý: jsme zvědavi, kdy se kompletní databáze čísel popisných dostane do automobilových navigací všech výrobců.

Diskuze (8) Další článek: Sony Ericsson odtajnil výbavu Xperie Pureness

Témata článku: Google, , Google +, Novinky, Pranýř, Pop, Kompletní data, Nov, Popis